Tarihçe

Tarihçe

Burda Bebek 1986 yılında Burda Ticaret adı ile kurulmuştur. Bebsi markası ile bebek diş kaşıyıcısı ve bebek bardağı çeşitleriyle sektöre giriş yaparak, zaman içerisinde ürün portföyünü geliştirmiştir. Türkiye’de yerli olarak ürettiği ürünleriyle bebek ve annelerin ihtiyaçlarını karşılayan Burda Bebek A.Ş. dünya sağlık standartlarının ve gelişen teknolojinin getirdiği yenilikleri üretim ve hizmet sürecine dahil etmeyi ilke edinmiş ve sürekli geliştirilen yeni model ve ürün çeşitleriyle, firmanın bugün Pazar lideri olan Wee Baby markası yaratılmıştır. Burda Bebek A.Ş. Türkiye’de Wee Baby markası ile ilk TSE belgesi ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığından sektöründe ilk üretim izni alan yerli firma olmayı başarmıştır. Türkiye’de ilk Avrupa kalite standartlarında, FDA onaylı hammaddeler ile üretim koşullarını sağlayarak, ürün gamını genişletmiştir. Bu sayede Annelerin güven duyduğu ve bebeklerinin tercih ettiği Pazar lideri bir marka haline gelmeyi başarmıştır. Burda Bebek, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesi, Sedex ve BRC HCP sertifikalarıyla Türkiye ve Ortadoğu bölgesinde en büyük anne bebek ürünleri üreticisidir.

Burda Bebek, Wee Baby markasıyla, anne ve bebeğinin doğum sonrasında ihtiyaç duyabilecekleri bütün ürünleri marka bünyesine katma prensibi ile ilerlemiştir. Dünyada meydana gelen gelişmeleri sürekli takip ederek sektörde değişen sağlık standartları, yükselen kalite esasları ve bilinçli tüketici gibi parametreleri göz önüne alarak kendisini devamlı yenileyip, geliştirmektedir. Üretim yatırımları Wee Baby‘nin dünya standartlarında bir Türk markası olmasını sağlamıştır.  Yatırımlarında sektöründe bir ilki gerçekleştirerek üretim makine parkurunu her geçen gün geliştirmiştir ve yaptığı çalışmalarla birlikte tanınmış marka olarak tescillenmiştir. 

Burda Bebek bugün Türkiye’de Wee Baby markası altında; Annelere Özel Ürünler, Emzikler ve Diş Kaşıyıcıları, Biberonlar, Bakım Ürünleri ve Aksesuarlardan oluşan geniş ürün gamını tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır. Uluslararası kalite standartlarında üretilen Wee Baby ürünleri aynı zamanda Orta Doğu, Afrika, Orta Asya, Balkanlar gibi bölgelerde 50’ den fazla ülkeye de ihraç edilmektedir.