Merak Ettikleriniz

Bebeğe Dair Herşey

Anne Sütü Nasıl Sağılır ve Saklanır?
Anne Sütü Nasıl Sağılır ve Saklanır?
Anne sütü oda ısısında 3 saat, buzdolabının normal kısmında 3 gün ve dondurucuda 3 ay saklanabilir. Sütünüzü pompa ile sağdığınızda, sağılmış sütünü temiz bir süt saklama poşetine koymalısınız.
Bebekler Neden Ağlar? Yeni
Bebekler Neden Ağlar?
Bir bebeğe sahip olmanın en keyifli parçalarından biri, size gülümsemesi. Ve bir bebeğe sahip olmanın en sıkıntılı, zor kısımlarından biri, onları ağladığını duymaktır ve onları rahatsız eden şeyleri söyleyememeleri gerçeğidir.
Bebeklerde Kabızlık Belirtileri ve Tedavisi Yeni
Bebeklerde Kabızlık Belirtileri ve Tedavisi
Bebeklerde kabızlık belirtilerini anlamak, büyük bir sorun haline gelmeden önce olası bir sorunu tespit etmenize yardımcı olabilir. Olası kabızlık belirtilerini anlamak, büyük bir sorun haline gelmeden önce olası bir sorunu tespit etmenize yardımcı olabilir.
Bebeklerde Kaka Dokusu Nasıl Olmalı? Yeni
Bebeklerde Kaka Dokusu Nasıl Olmalı?
Kaka rengi, bebeğinizin kakaları hakkında biraz bilgi verebilir, ancak kaka dokusu da önemlidir. Renk ve doku kombinasyonu, bebeğinizin sağlığına dair çok şey söyleyebilir, ki bu renk tek başına anlamlı olmayabilir.
Bebeklerde Kilo Alımı ve Takibi Yeni
Bebeklerde Kilo Alımı ve Takibi
Bebeğiniz büyüdükçe, kilo alarak genel sağlık ve gelişimi hakkında bize bilgi verir. Bu nedenle bebeğiniz doğduktan sonat düzenli çocuk doktoruna muayenelere götürün.
Bebeklerde Uyku Yeni
Bebeklerde Uyku
Yenidoğan bebeklerin düzenli aralıklarla, beslenme ve uykuya ihtiyacı vardır ve yeni ebeveynlerin karşılaştığı en büyük zorluk, gece uykusuzken bebeklerin uykusu ile baş etmektir. Bebeğiniz, alışılmış bir rutine alıştırılırsa, gecenin sonunda uyku düzenine girer.
Bebeğim Güvenli Bir Şekilde Bebek Koltuğu Kullanabilir Mi? Yeni
Bebeğim Güvenli Bir Şekilde Bebek Koltuğu Kullanabilir Mi?
Şu dönemde piyasa da farklı bebek koltukları görebilirsiniz. Örneğin, Bumbo Seat ebeveynler arasında popüler bir seçimdir ve 3 ila 9 aylık bebekler için veya başını tutabilen bebekler için uygundur.
Bebeğin Diş Çıkarma Döneminde Emzirme Yeni
Bebeğin Diş Çıkarma Döneminde Emzirme
Çocuğunun diş çıkarma sırasında emziren anneler genellikle bebeğin diş etlerinden gelen inci beyazlarının minik ve sevimli bulacaktır.
Emzirme Döneminde Doğru Bilinen Yanlışlar Yeni
Emzirme Döneminde Doğru Bilinen Yanlışlar
Her emziren anne bir bebeği doyuracak kadar süt üretirler. Emzirme, arz ve talep ile çalışır- ne kadar çok emzirirseniz, vücudunuz ne kadar çok süt yapar
Hangi Faktörler Bebeğin Kilosunu Nasıl Etkiler? Yeni
Hangi Faktörler Bebeğin Kilosunu Nasıl Etkiler?
Hamilelik sırasında annenin sağlık koşulları. Hamilelikte geçirilen diyabet, gebelik diyabeti, kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve obezite bebeğinizin ağırlığını etkileyebilir.
Kolik Nedir? Yeni
Kolik Nedir?
Yenidoğan bebeklerde doğumdan yaklaşık 10-15 gün sonra başlayan, akşam saatlerinde görülen, 3 saati aşan ağlama nöbetleri ve huzursuzluk haline kolik denir.
Yeni Doğan Bebek Nasıl Tutulur? Yeni
Yeni Doğan Bebek Nasıl Tutulur?
Bebeğinizi almadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olun. Bebeğin bağışıklık sistemi hala gelişmektedir, böylece taşıdığınız mikroplar onları hasta edebilir.
Yenidoğan Bebekler Ne Zaman Görmeye Başlar? Yeni
Yenidoğan Bebekler Ne Zaman Görmeye Başlar?
Dünya minik bir bebek için yeni ve muhteşem bir yer. Öğrenilmesi gereken çok fazla yeni beceri var. Bebeğiniz konuşmaya başlar, oturur ve yürür. Aynı zamanda gözlerini tamamen kullanmayı öğrenirler.
Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir? Yeni
Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir?
Tıpkı yetişkinler gibi, bebeklerimiz de onların baş edemeyeceği birçok duygusal durum yaşayabilirler. Ağlamadan önce çoğu problem için ipucu verseler de ağlamak bebeğin mutlu olmadığı veya bir şeye ihtiyacı olduğunun kesin işaretidir.
Bebekler için İdeal Uyku Ortamı Önerileri
Bebekler için İdeal Uyku Ortamı Önerileri
Her anne baba bebeğini kucağına alacağı o büyük günü beklerken, bebeğinin sağlıklı ve güvenli bir ortamda uyumasını ve bebeğine en güzel odayı hazırlamayı ister.
Bebeklerde Uyku Eğitimi Yaşı ve Uyku Düzeni Oluşturma Önerileri Yeni
Bebeklerde Uyku Eğitimi Yaşı ve Uyku Düzeni Oluşturma Önerileri
Uyku eğitimi için belirli bir yaştan söz etmek doğru değildir; ancak bebeklerde, alışkanlıkların büyüdükçe kemikleştiği düşünülecek olursa, uyku sorunu yaşayan ailelerin, bu sorunları erken dönemde çözmesi faydalı olacaktır.
0-6 Ay Bebek Davranışları Nasıl Olur?
0-6 Ay Bebek Davranışları Nasıl Olur?
Doğum yapan anne bir yandan dünyaya yeni bir insan getirmenin heyecanını yaşarken, bir yandan da her ihtiyacında annesine bağımlı olan bebeğine nasıl bakacağının endişesini duyabiliyor.
Bebek Ne Zaman Yürümeye Başlar?
Bebek Ne Zaman Yürümeye Başlar?
Her anne, bebeğinin bir an önce konuşmaya ve yürümeye başlamasını hayal ediyor. Ancak, annelere tavsiyemiz bebeğin tamamen anneye muhtaç olduğu, sıkıntılarını dile getiremediği ve yürüyemediği zamanların da değerini bilmeleri ve tadını çıkarmaları yönünde.
Bebekle Tatil Nasıl Olur ?
Bebekle Tatil Nasıl Olur ?
Yaz gelmeden aylar öncesinden aileler tatil planı yapmaya başlıyor. Özellikle bebekli aileler tatile gitmeyi düşünüyorlarsa, güzel ve rahat bir tatil geçirebilmek birçok şeyi önceden göz önünde bulundurmaları gerekiyor.
Bebekler Ne Zaman Görmeye Başlar?
Bebekler Ne Zaman Görmeye Başlar?
Bebeklerde göz gelişimi anne karnında başlayan bir süreç. Öyle ki bebeklerin görmesi anne karnında başlıyor. Ana rahminde bulunan bebek ışığı ayırt edebiliyor.
Bebekler Ne Zaman Konuşmaya Başlar?
Bebekler Ne Zaman Konuşmaya Başlar?
Bebek dünyaya geldiği andan itibaren dış dünyayla iletişim kurmaya başlıyor. Özellikle ilk aylarda kendini hiçbir şekilde ifade edemeyen bebeğin imdadına, onunla özel bir bağ kuran anne karşılıyor.
Bebekler için Uyku Önerileri
Bebekler için Uyku Önerileri
Yorgunluk işaretlerden bazılarını gördüğünüzde, bebeğinizin artık yatma zamanı gelmiştir. Bebeğinizin dikkati çok dağılmadan önce onu yatağa koymak, onun daha kolay uykuya geçişine yardımcı olabilir.
Bebeklerde Hıçkırık Tutması Nasıl Durdurulur?
Bebeklerde Hıçkırık Tutması Nasıl Durdurulur?
Bebeğini kucağına alan anneyi oldukça zorlu ancak bir o kadar da güzel bir süreç bekliyor. Bebek gelişimi, her anında anneye yeni şeyler öğreten ve oldukça hızlı ilerleyen bir süreç. Anne karşılaştığı sorunları araştırarak ve
Bebeklerde Kaka Kıvamı Nasıl Olmalı?
Bebeklerde Kaka Kıvamı Nasıl Olmalı?
Kaka rengi, bebeğiniz hakkında size genel bilgi verebilir, ancak kaka kıvamı da önemlidir. Renk ve kıvam kombinasyonu, bebeğinizin sağlığına dair çok şey söyleyebilir, ki burada çoğu zaman renk tek başına anlamlı olmayabilir.
Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir?
Bebeklerle Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir?
Bebeğiniz hızlı gelişiyor ve algıları da bu hıza ayak uyduruyor. Bebek gelişimini desteklemek için annelere düşen en büyük görev, bebeklerinin beslenme ve uyku düzenlerine dikkat etmek.
Kolik Bebek ve Önerilerimiz
Kolik Bebek ve Önerilerimiz
Aileler için doğumundan sonra sürekli uyuyan bir bebeğin aniden günde 3 saati aşan ağlama krizlerine başlaması çok endişelendirici olabiliyor.
Televizyon Seyrettirmek Otizmi Tetikler mi ?
Televizyon Seyrettirmek Otizmi Tetikler mi ?
Anne bir yandan bebeğini büyütürken bir yandan da onu gündelik hayatın olumsuz etkilerinden korumaya çalışıyor. Ancak, ne kadar dikkat edilirse edilsin, bebek evdeki birçok şeyin etkisine açıkça maruz kalabiliyor.