Emzirme

Göğüs Ucu Koruyucular Hangi Özellikleri Taşımalı?

Bu durum fizyolojik sebeplere dayandığı gibi, bazı dış etkenlere de bağlıdır. Annenin göğüs ucunun küçük olması gibi biyolojik sebepler ya da emzirme döneminde annelerin en sık karşılaştığı sorunlardan biri olan göğüs çatlaması benzeri rahatsızlıklar, bebeği anne sütünden mahrum bırakabilir. Eğer bu sıkıntılardan birini yaşıyorsanız, göğüs ucu koruyucularını kullanarak bebeğinizi gönül rahatlığıyla emzirmeye devam edebilirsiniz.

Göğüs ucu koruyucusunun temel amacı emzirme esnasında tahriş olan ve zamanla çatlayan göğüs uçlarınızı korumaktır. Çatlamış göğüs ucunun acısı ile bebek emzirme isteğinin arasında kalan anneler, piyasada pek çok farklı modeli bulunan göğüs ucu koruyucuları sayesinde bu sorunun üstesinden gelmektedirler. Bu ürün sayesinde, anne hassas ve çatlamış göğüs ucunu korurken, bebek de annesinin cildine temas etmeden sütünü rahatça emebilmektedir. Bazı durumlarda ise göğüs ucu küçük olduğu için bebeğini emziremeyen anneler göğüs ucu koruyucusu kullanarak bebeklerinin kendileriyle daha rahat temas kurmasını sağlayabilirler. Silikon uçla emzirme olarak da adlandırılan bu metot, bir çok annenin kurtarıcısı olmaktadır. 

Aslına bakarsınız göğüs ucu koruyucusu, kendisi küçük ancak sağladığı fayda olarak büyük bir ürün. Peki, piyasadaki bir çok göğüs ucu koruyucu arasında kendinize en uygun olanı nasıl seçeceksiniz? Aşağıda paylaşacağımız bilgiler, bu seçiminizde size yardımcı olabilir.

Göğüs ucu koruyucuları silikondan yapılmaktadır. Tatsız ve kokusuz yapısı, dayanıklılığı ve bebeğinizin sağlığına zarar verecek bir içeriğe sahip olamaması sebebiyle, bu tür ürünlerin hammaddesi olarak tercih edilmektedir. Ayrıca silikon, pürüzsüz ve şeffaf yapısıyla sizin narin cildinize de zarar vermez. Ultra ince yapısı sayesinde de bebeğinizin hiç bir zorluk yaşamadan kullanmasını sağlar. Kısacası, gönül rahatlığıyla silikondan yapılma göğüs ucu koruyucularını tercih edebilirsiniz.

Sonuç olarak, birçok ürün gibi göğüs ucu koruyucusu da siz ve bebeğiniz arasındaki o güçlü çekimin sorunsuz şekilde devam etmesine yardımcı olacaktır. Yeter ki sizler, kendiniz için en uygun olan ürünü seçin ve huzurlu bir şekilde kullanın.

Daha Fazla Kaynak