Emzirme

Göğüs Pedi Nasıl Kullanılır?

Annelerin bebeklerini emzirme dönemlerinde en fazla sorun yaşadığı şey göğüs tahrişleridir. Meme uçlarında biriken sütler, belli bir dönemden sonra iltihaplanmalara yol açar. Şişme, alerjik reaksiyonlar ve çeşitli yaralara sebebiyet veren bu iltihaplanmaları en aza indirmek için uzmanlar göğüs pedi kullanımını öneriyor. Bu ped, göğüs uçlarında biriken sütü hijyenik bir şekilde emerek, göğsün nemli kalmasını önler. Annelerin çok daha rahat bir emzirme dönemi geçirmesini sağlamaktadır. Özellikle de düzenli bir emzirme dönemi elde etmek isteyenler için göğüs pedinin sağlık açısından önemi çok fazladır. Süper emici doğal selüloz dolgularla yapılan bu pedler, göğüs uçlarındaki sütlerin sıkıntısız bir şekilde emilmesini sağlar. Ayrıca olası sızıntıların da önüne geçerek kıyafetlerin temiz kalmasına yardımcı olur.

Göğüs Pedi Kullanma Aşamaları

Göğüs pedini kullanmak gerçekten de çok basit. Bebeğinizi emzirdikten sonra göğsünüzü temizleyerek bu pedi takabilirsiniz. Pedin anatomik yapısı ve yapışkan bantları sayesinde göğüs ucuna rahatlıkla adapte olması mümkün olacak. Zaten göğüs pedlerinin takımı ve çıkarımı aynı kolaylıkları sağlamaktadır. Yani sizler takma ve çıkarma aşamalarında herhangi bir zorluk ya da can yanması gibi bir dertle uğraşmazsınız. Bunun aksine pratik bir şekilde pedi göğüs ucunuza yapıştırabilir, daha sonra da rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 1 veya 2 kullanım sonrasında yenisi ile değiştirilmesi önerilir. Böylece hem kıyafetleriniz temiz kalmış olur, hem de siz sağlıklı bir şekilde bebeğinizi emzirmiş olursunuz.

Göğüs Pedleri Emzirmeyi Etkiler Mi?

Göğüs pedlerinin kullanımı emzirme konusunda herhangi bir sıkıntı oluşturmaz. Aksine daha rahat bir emzirme süreci oluşturur. Üstelik göğüs uçlarında kalan sütlerin iltihap oluşturmasına engel olan bu ürün, aynı zamanda olası bakteri oluşumlarını da engeller. Bu sayede bebeğinizin sağlıklı  anne sütü besininden yararlanma şansı artar.

Bahsetmiş olduğumuz bütün bu detayların tamamını göz önüne aldığımız zaman, bebeğinizin ve sizlerin tenindeki sağlık açısından göğüs pedi kullanımı ideal bir tercihe dönüşecektir. Siz de mutlaka bu pedleri kullanmalı ve bebeğinizi daha güvenilir beslemelisiniz.

Hepiniz için sağlık dolu günler geçirmenizi dileriz.

Daha Fazla Kaynak