Emzirme

Göğüs Pedi Ne Zaman Kullanılmalı ?

Hamilelik, doğum ve sonrası annenin fiziki olarak büyük değişimler yaşadığı dönemlerdir. Anne bu dönemlerde, günlük hayatında hiç ihtiyaç duymadığı birçok farklı ürünü kullanmak durumunda kalabilir. Göğüs pedi de annenin emzirme döneminde kullandığı, önemli bir yardımcı üründür.

Göğüs pedi ne işe yarar?

Emziren annede, istemsizce göğüsten süt akıntısı olabilmektedir. Böyle durumlarda annenin giysileri ıslanarak anneye rahatsızlık verebilmektedir. Ayrıca ıslanan giysilerde de leke oluşabilmektedir. Bu tür istenmeyen bir durumu önlemeye yönelik olarak üretilen göğüs pedleri mevcuttur.Göğüs pedi seçiminde aşağıdaki hususlara dikkat edilerek uygun ürün seçilebilir:

  • Göğüs yapısına uygun pedler tercih edilmelidir. Göğsü tam kavrayan ped kaymaz ve anneyi rahatsız etmez. Bu bağlamda, 3 boyutlu göğüs pedleri göğüs yapısına tam uyum sağlamaktadır.
  • Saf selülozdan yapılan pedler, doğal yapısı sayesinde annenin teni ile uyumludur ve herhangi bir tahrişe sebep olmaz.
  • Özellikle, makromolekül jelli saf selülozdan yapılan pedler, güçlü emici dokusu sayesinde anneler tarafından tercih edilmektedirler.
  • Ped ne kadar ince olursa, giysi üzerinden fark edilmesi de o kadar zorlaşmaktadır. Bu bakımdan annelere, ultra ince pedleri öneriyoruz.
  • Hava alabilen özel tabakaya sahip pedler ciltte kızarıklık oluşmasını ve tahrişi önler.

Çatlayan göğüs uçlarına özel çözüm: Silikon Göğüs Koruyucu

Bununla birlikte, göğüs koruyucu çeşitli sebeplerle çatlayan ya da tahriş olan meme ucunu korumak amacıyla göğüs ucu yerine geçen silikon göğüs kalkanı kullanılmaktadır. Sağlığa herhangi bir zararı olmayan ve oldukça dayanıklı bir madde olan silikondan üretilen bu tür pedler annenin acıyan göğsüne adeta bir kalkan görevi görerek bebeğini emzirebilmesini sağlar. Silikonun kokusuz, tatsız ve ince yapısı sayesinde de bebek anne göğsünü yabancılamaz ve emmeye devam eder. Bu ürün sayesinde çatlamış ya da tahriş olmuş hassas göğüs uçlarına sahip anneler, çektikleri acı yüzünden bebeklerini emzirmekten kaçınmak zorunda kalmamaktadırlar.

Sonuç olarak, annelerin özel ihtiyaçlarına göre üretilmiş özel ürünler, neredeyse tüm mesailerini bebeklere harcadıkları bir dönemde annelerin hayatlarını kolaylaştırmaktadırlar. Bu ürünlerden biri olan göğüs kalkanı çatlamış göğsünden acı duymadan bebeğini emzirebilmesine yardımcı olmaktadır.

Daha Fazla Kaynak