Emzik Kullanımı

Emzik Askısı Tercihi Neye Göre Yapılmalıdır?

Doğru bir emzik, bebek emzirme dönemi boyunca sizin en büyük yardımcılarınızdan biri olacak. Ancak, bir taraftan motor gelişiminin başında olduğu için hareketleri kısıtlı olan, öte taraftan belli bir bilinç düzeyine henüz sahip olamayan bebeğiniz, sıkıldığı ya da ihtiyaç duymadığı anlardan o çok sevdiği emziği ağzından atacaktır. İşte bu yüzden, annelerin en çok tercih ettikleri emzik aksesuarlarının başında emzik askısı geliyor.

Şekil itibarıyla emzik zinciri olarak da anılan emzik askısı, emziğin kaybolmasını, aynı zamanda yere düşüp kirlenmesini engeller. Basit ancak böyle önemli bir ihtiyacı gideren emzik askılarının, piyasada çok çeşitli ve kaliteli modelleri yer almaktadır. Bu bağlamda, zevkinize hitap eden bir emzik askısı tercih edebilirsiniz. Ancak, estetik kaygılardan önce, emzik askısı tercihinizde göz önünde bulunduracağınız bir kaç püf noktasına dikkat etmek işinizi kolaylaştıracaktır. 

Öncelikle, emziğinizin şeklinin, emzik askısı takmak için uygun olup olmadığını tespit etmelisiniz. Özellikle, gece emzikleri başta olmak üzere bazı emzik modelleri şekil itibarıyla emzik askısı takmaya müsait değildir. Ayrıca, bebeğinizin rahat kullanımı için dizayn edilmiş hava deliklerini kesinlikle emzik askısı için kullanmamalısınız. Emzik askısı seçerken emziğe kolayca takılabilmesine dikkat etmelisiniz. Bu kolaylığı sağlayan klips sistemine sahip emzik askıları iyi bir tercih olacaktır. 

Anneler, güvenlik sebebiyle emzik askılarını artık bebeklerinin boyunlarına takmayı tercih etmemektedirler. Emzik askıları genellikle bebeğin elbisesine tutturulmaktadır. Bu bakımdan, uygun emzik askısı tercihi yaparken, askının bebeğinizin elbisesini nasıl tuttuğunu mutlaka denemelisiniz.

Fonksiyonel özellikleri kadar bebek askıları, figür ve desen çeşitliliğiyle de sizlere farklı tercihler sunabilmektedirler. Ayrıca, emzik zinciri malzemeleri genellikle polipropen malzemeden oluşurken, Tüm bunları göz önünde bulundurarak, bebeğinizin ilgisini çeken ve emziğiyle uyumlu bir emzik askısı seçebilirsiniz.

Daha Fazla Kaynak