Emzik Kullanımı

Kiraz Uçlu Emziklerin Özellikleri Nelerdir?

 Her şeyin en iyisini isteyen siz annelere yol göstermesi açısından emzik çeşitleri içinde son dönemde en çok rağbet gören bebek emziklerinden biri olan kiraz uçlu emziklerin özelliklerinden için kısaca bahsetmek istiyoruz. 

Emzikler, bebeklerin var olan emme iç güdülerini tatmin etmek amacıyla çok farklı şekil ve modellerde dizayn edilmekte ve üretilmektedirler. Uygun bir emzik, bebek ağlamasına çözüm olabilirken, öte yandan yavrunuzun emme iç güdüsünü geliştirir. Bu sebeple, annenin göğüs ucuna benzer bir yapıda dizayn edilen kiraz uçlu emzikler, sizin için iyi bir seçenek olabilir. Öyle ki bebeğiniz, annesinin göğsünü hatırlatan yapısı sayesinde kiraz uçlu memeye hızlı bir biçimde alışacaktır. Bununla birlikte, ortodontik yapıya sahip kiraz uçlu emzikleri, bebeğinizin diş ve damak yapısının doğru gelişimi için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Kiraz uçlu emzikler, bir çok yuvarlak uçlu emzik modeli gibi sağlığa uygun kauçuk ya da silikon malzemeden üretilmektedir. Bebeğinizin kullanım alışkanlığına göre sert emzik tercihlerinizde silikon, yumuşak emzik için ise kauçuk uçlu emzik seçebilirsiniz. Hijyene büyük önem veren siz annelere önerimiz, aldığınız emzikleri 1-2 aylık süreler içerisinde yenilemenizdir.

Emzik modelleri arasında yapacağınız tercihte emziğin yapısı da önemlidir. Kiraz uçlu emziklerde, emziğin siper olarak adlandırılan bölümü üzerinde havalandırma delikleri mevcuttur. Bu sayede, emzik siperi ıslak kalmaz ve emzik bebeğinizin yanaklarında tahrişe sebep olmaz. Ayrıca, emziğin dizaynının da bebeğinizin yüz yapısına uygun olması gerekir. Bu bağlamda, yatay ya da yuvarlak gövde dizaynına sahip kiraz uçlu emzikler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Bebeğiniz ve sizin mutluluğunuz küçük detaylarda gizlidir. Bebeğinizin ihtiyaçlarını doğru şekilde giderecek ürünleri bulmak, siz anneleri zorlayacak küçük detaylar gibi görünse de, yavrunuzun rahat ve mutluluğu tüm yorgunluğunuza değecektir. Tam da bu sebeple, anne göğsüne benzer yapısıyla bebeğinizin yabancılık çekmeden kullanabileceği kiraz uçlu emzikleri denemenizi tavsiye ediyoruz.

Daha Fazla Kaynak