Diş Çıkartma

Diş Halkası Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ancak diş çıkarma süreci hem siz anneler hem de bebekleriniz için biraz sancılı olabilir. Diş çıkaran bebek, damak ve diş etlerinde oluşan ağrı ile kaşıntıdan dolayı huysuzlanabilir. Geceleri hiç beklenmedik bir saatte uyanan yavrunuzun hafif de olsa ateşi çıkabilir. Böyle bir dönemde siz annelere düşen en önemli görev, bu zorlu süreçte bebeğinizi rahatlatmaya ve yatıştırmaya çalışmaktır.

Diş kaşıyıcılar bu dönemi atlatmanıza sağlayacak önemli bir yardımcı gereçtir. Özellikle, farklı modellerdeki diş halkaları, bebeklerinizin diş etlerine ve damağına masaj yaparak minik yavrularınızı rahatlatacaktır. Bebeklerin, bir yandan diş halkalarını dişleyerek ısırma refleksleri gelişirken, öte yandan diş halkasının şekli ve üzerinde yer alan motif ile kabartmalar dokunma hislerinin gelişimini sağlayacaktır.

Yapısı itibarıyla oldukça basit olan diş halkalarını satın alırken bir kaç noktaya dikkat etmeniz, alacağınız ürüne ilişkin memnuniyetinizi artıracaktır. Özellikle sulu diş halkaları büyük rağbet görmektedir. İçerisinde saf su kullanılan bu ürünlerin temel işlevi, soğutularak kullanılması ve bu sayede bebeğin diş etleri ve damağına daha etkin bir şekilde masaj yapılmasını sağlamasıdır. Soğuğun rahatlatıcı etkisi sayesinde diş etleri acıyan veya damağı kaşınan bebeğiniz kolayca sakinleştirecektir.

Bunun yanında tercih edebileceğiniz çeşitli renk ve şekilde diş halkası da bulunmaktadır. Bebeğinizin dikkatini çekecek bir ürün tercih etmeniz, hem bebeğinizin diş halkasına olan ilgisini artıracak hem de bu ürünü kullanırken daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Ayrıca bebeğinizin gelişimine uygun şekle sahip bir diş halkasını, yavrunuz kolaylıkla tutabilecek ve rahatça kullanabilecektir. Ancak tercihinizi yaparken, diğer tüm bebek bakım ürünlerinde olduğu gibi belirli sertifikalara sahip olan ve bebeğinizin sağlığını tehdit edebilecek unsurları içermeyen materyalleri kullanan ürünleri seçmenizi öneriyoruz.

Daha Fazla Kaynak