Anne Bebek Akademisi

Yeni Makaleler

Biberon Kullanmaya Ne Zaman Başlanmalıdır? Yeni
Biberon Kullanmaya Ne Zaman Başlanmalıdır?
Biberonla beslenme eğer bebeğin özel bir durumu söz konusu değilse ( Prematüre doğum vb.) yenidoğan bebeklerde 2-3 haftadan önce önerilmez, bebeğin anneyi emmeyi öğrenmesi gereklidir.
Anne Sütünün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır? Yeni
Anne Sütünün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?
En değerli varlıklarınız bebekleriniz için her zaman en iyisini istiyorsunuz. Bebeğinize kimi değerli olanakları sağlamak için önemli harcamalar yaparken, bazı paha biçilemez şeyler ise hayatın bir hediyesi olarak sizlere sun
Anne Sütünü Sağmak İçin En İdeal Zaman Hangisidir ? Yeni
Anne Sütünü Sağmak İçin En İdeal Zaman Hangisidir ?
Anneler, çok değerli besin kaynağı olan anne sütünü en iyi şekilde bebeklerine vermek isterler. Tartışmasız en ideal yöntem bebek emzirmedir. Ancak, süt pompası sayesinde sağılan anne sütü de bebeğe biberon yardımıyla verileb
Bebeklerde Uyku Eğitimi Yaşı ve Uyku Düzeni Oluşturma Önerileri Yeni
Bebeklerde Uyku Eğitimi Yaşı ve Uyku Düzeni Oluşturma Önerileri
Uyku eğitimi için belirli bir yaştan söz etmek doğru değildir; ancak bebeklerde, alışkanlıkların büyüdükçe kemikleştiği düşünülecek olursa, uyku sorunu yaşayan ailelerin, bu sorunları erken dönemde çözmesi faydalı olacaktır.
Bebeği Doğru Pozisyonda Emzirdiğimi Nasıl Anlarım? Yeni
Bebeği Doğru Pozisyonda Emzirdiğimi Nasıl Anlarım?
Bebeklerimizi kucağımıza aldığımız andan itibaren doğru pozisyonda ve aktif emzirmek çok önemlidir. İlk 10-12 gün meme ucu hassasiyeti olabilir.
Gebelikte Hangi Minerallere Gereksinim Artar ? Yeni
Gebelikte Hangi Minerallere Gereksinim Artar ?
Protein ihtiyacı hamilelik döneminde %54 artar. Protein ve enerji miktarlarının dengeli olması bebeğin büyümesini olumlu yönde etkiler. Protein ihtiyacı özellikle son üç ayda artar.
Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir? Yeni
Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir?
Tıpkı yetişkinler gibi, bebeklerimiz de onların baş edemeyeceği birçok duygusal durum yaşayabilirler. Ağlamadan önce çoğu problem için ipucu verseler de ağlamak bebeğin mutlu olmadığı veya bir şeye ihtiyacı olduğunun kesin işaretidir.
Bebeğim Güvenli Bir Şekilde Bebek Koltuğu Kullanabilir Mi? Yeni
Bebeğim Güvenli Bir Şekilde Bebek Koltuğu Kullanabilir Mi?
Şu dönemde piyasa da farklı bebek koltukları görebilirsiniz. Örneğin, Bumbo Seat ebeveynler arasında popüler bir seçimdir ve 3 ila 9 aylık bebekler için veya başını tutabilen bebekler için uygundur.
Bebeğin Diş Çıkarma Döneminde Emzirme Yeni
Bebeğin Diş Çıkarma Döneminde Emzirme
Çocuğunun diş çıkarma sırasında emziren anneler genellikle bebeğin diş etlerinden gelen inci beyazlarının minik ve sevimli bulacaktır.
Bebeğin Hastalığı Emzirmeyi Nasıl Etkiler? Yeni
Bebeğin Hastalığı Emzirmeyi Nasıl Etkiler?
Hastalığa ve bebeğe bağlı olarak, bebeğiniz hastalandığında emzirme rutininizde bir değişiklik görebilirsiniz. Hasta bir bebeğin daha fazla rahatlamaya ihtiyacı olabilir ve daha sık emzirmek ya da her beslenmede daha uzun süre memede kalmak isteyebilir.
Bebek Banyosu ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Yeni
Bebek Banyosu ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bebek banyosu yeni anne ve babalar için özellikle ilk günlerde çok heyecanlıdır, İlk günlerde tüm banyo malzemelerinizin aynı yerde olmasına dikkat edin. Bebek şampuanı yeni doğan bebeklerin kullanımına uygun olmalıdır.
Bebekler Emerken Neden Isırır? Yeni
Bebekler Emerken Neden Isırır?
Emzirmek anne ile bebek arasındaki muhteşem bir ilişki. Emziren anneler, bebek büyüdükçe ve damakları kaşınmaya başladıktan sonra zorluklar başlayabiliyor.
Bebekler Neden Ağlar? Yeni
Bebekler Neden Ağlar?
Bir bebeğe sahip olmanın en keyifli parçalarından biri, size gülümsemesi. Ve bir bebeğe sahip olmanın en sıkıntılı, zor kısımlarından biri, onları ağladığını duymaktır ve onları rahatsız eden şeyleri söyleyememeleri gerçeğidir.
Bebeklerde Burun Temizliği Yeni
Bebeklerde Burun Temizliği
Bebekler doğduklarından 6. aya kadar sadece burundan nefes alıp-verirler. Bu nedenle her beslenme öncesi ve gece uyumalarından önce bebeklerde burun temizliğine dikkat etmek gerekir.
Bebeklerde Kabızlık Belirtileri ve Tedavisi Yeni
Bebeklerde Kabızlık Belirtileri ve Tedavisi
Bebeklerde kabızlık belirtilerini anlamak, büyük bir sorun haline gelmeden önce olası bir sorunu tespit etmenize yardımcı olabilir. Olası kabızlık belirtilerini anlamak, büyük bir sorun haline gelmeden önce olası bir sorunu tespit etmenize yardımcı olabilir.
Bebeklerde Kaka Dokusu Nasıl Olmalı? Yeni
Bebeklerde Kaka Dokusu Nasıl Olmalı?
Kaka rengi, bebeğinizin kakaları hakkında biraz bilgi verebilir, ancak kaka dokusu da önemlidir. Renk ve doku kombinasyonu, bebeğinizin sağlığına dair çok şey söyleyebilir, ki bu renk tek başına anlamlı olmayabilir.
Bebeklerde Kilo Alımı ve Takibi Yeni
Bebeklerde Kilo Alımı ve Takibi
Bebeğiniz büyüdükçe, kilo alarak genel sağlık ve gelişimi hakkında bize bilgi verir. Bu nedenle bebeğiniz doğduktan sonat düzenli çocuk doktoruna muayenelere götürün.
Bebeklerde Uyku Yeni
Bebeklerde Uyku
Yenidoğan bebeklerin düzenli aralıklarla, beslenme ve uykuya ihtiyacı vardır ve yeni ebeveynlerin karşılaştığı en büyük zorluk, gece uykusuzken bebeklerin uykusu ile baş etmektir. Bebeğiniz, alışılmış bir rutine alıştırılırsa, gecenin sonunda uyku düzenine girer.
Emzik Kullanımının Artıları ve Eksileri Yeni
Emzik Kullanımının Artıları ve Eksileri
Emzirilen bebeklerde emzik kullanımı tartışmalıdır. Her çocuğun kendine özgü ihtiyaçları ve yetenekleri farklıdır. Bazı bebeklerde emme içgüdüsü normal seyrederken bazı bebeklerde ise yoğun bir emme içgüdüsü görülebilir.
Emzirme Döneminde Doğru Bilinen Yanlışlar Yeni
Emzirme Döneminde Doğru Bilinen Yanlışlar
Her emziren anne bir bebeği doyuracak kadar süt üretirler. Emzirme, arz ve talep ile çalışır- ne kadar çok emzirirseniz, vücudunuz ne kadar çok süt yapar
Emzirme Neden Bebek için Çok İyidir? Yeni
Emzirme Neden Bebek için Çok İyidir?
Anne sütü insan bebekleri için insan sütüdür. Her anne tarafından özel olarak üretilmiştir ve bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak için zamanla değişir.
Göğüs Pedi Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Yeni
Göğüs Pedi Kullanımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sütünüz ilk geldiğinde ve bebeğinizi beslemediğiniz uzun süreler boyunca süt sızıntısı en sık görülen durumlar arasında gelmektedir. Bebek daha uzun süre uyumaya başladığında, gece birçok anne göğüslerinin dolduğunu ve sütünün sızdığını hisseder.
Hamileliğin 2.Trimesteri 3 Aylık Dönemi Yeni
Hamileliğin 2.Trimesteri 3 Aylık Dönemi
İkinci trimester, bir hamileliğin 13 ila 27 haftalarını içerir. Vücudunuz artık hamileliğe alışmaya başlamış, sıkıntılarınız azalmaya başlamıştır. Hamilelik sürecinin en rahat 3 ayına girdiniz!
Hamileliğin 3. Trimesteri 3 Aylık Dönem Yeni
Hamileliğin 3. Trimesteri 3 Aylık Dönem
Hamilelik yaklaşık 40 hafta sürer. Haftalar üç trimesterde gruplandırılmıştır. Üçüncü trimester de hamileliğin 28 ila 40. haftalarını içerir. Artık bebeğiniz hızla büyümeye başlamış ve siz zorlanmaya başlamışsınızdır.
Hamileliğin ilk Trimesteri İlk 3 Aylık Dönemi Yeni
Hamileliğin ilk Trimesteri İlk 3 Aylık Dönemi
Bir gebelik yaklaşık 40 hafta sürer. Haftalar üç trimesterde gruplandırılmıştır. İlk üç aylık dönem yumurtanın döllenmesi ile ve hamileliğin 12.haftası arasındaki zamanı kapsamaktadır.
Hamileliğin İlk Trimesterinde ilk 3 Aylık Dönemi Nelere Dikkat Edilmeli? Yeni
Hamileliğin İlk Trimesterinde ilk 3 Aylık Dönemi Nelere Dikkat Edilmeli?
Hamile kaldığınızı öğrendiğiniz anlardan hemen sonra bir kadın doğum hekime gidip, hamileliğinizi öğrenmeniz önemlidir. Bebeği öğrendikten sonraki ilk üç aylık dönemde alınması gereken birtakım kişisel sağlık önlemleri bulunmaktadır.
Hangi Faktörler Bebeğin Kilosunu Nasıl Etkiler? Yeni
Hangi Faktörler Bebeğin Kilosunu Nasıl Etkiler?
Hamilelik sırasında annenin sağlık koşulları. Hamilelikte geçirilen diyabet, gebelik diyabeti, kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve obezite bebeğinizin ağırlığını etkileyebilir.
İlk Trimesterde hamileliğin İlk 3 Ayında Nelerden Kaçınılmalı? Yeni
İlk Trimesterde hamileliğin İlk 3 Ayında Nelerden Kaçınılmalı?
Hamileliğiniz ilk dönemleri, bebeğin organ gelişimi için önemlidir. Bu dönemde çok ağır sporlar yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu durumu mutlaka sizi takip eden hekiminizle görüşün.
Kolik Nedir? Yeni
Kolik Nedir?
Yenidoğan bebeklerde doğumdan yaklaşık 10-15 gün sonra başlayan, akşam saatlerinde görülen, 3 saati aşan ağlama nöbetleri ve huzursuzluk haline kolik denir.
Meme Ucu Bakımı Nasıl Olmalı? Yeni
Meme Ucu Bakımı Nasıl Olmalı?
Bazı anneler ilk birkaç gün içinde anne sütü ile beslemeyi öğrenirken hassasiyet gösterirler, ancak emzirme sırasında genellikle keskin bir ağrı hissedilir.
Yeni Doğan Bebek Nasıl Tutulur? Yeni
Yeni Doğan Bebek Nasıl Tutulur?
Bebeğinizi almadan önce ellerinizin temiz olduğundan emin olun. Bebeğin bağışıklık sistemi hala gelişmektedir, böylece taşıdığınız mikroplar onları hasta edebilir.
Yenidoğan Bebekler Ne Zaman Görmeye Başlar? Yeni
Yenidoğan Bebekler Ne Zaman Görmeye Başlar?
Dünya minik bir bebek için yeni ve muhteşem bir yer. Öğrenilmesi gereken çok fazla yeni beceri var. Bebeğiniz konuşmaya başlar, oturur ve yürür. Aynı zamanda gözlerini tamamen kullanmayı öğrenirler.