Hamilelik

Hamilelikte Yürüyüşün Önemi ?

Hamilelik dönemi boyunca anne adaylarının vücut sağlığına önem vermesi gerekiyor. Düzenli beslenmenin yanı sıra hamilelikte spor yaparak da anne zinde ve sağlıklı kalabiliyor. Ancak, özel bir dönem olan hamilelikte yapılan spor ve egzersiz de özel oluyor. Anne adayları için uygun birçok hamile egzersizleri mevcut. Ancak, egzersiz yapmak her anne için uygun olamayabiliyor. Böyle durumlarda en uygun spor şekli ise yürüyüş yapmak. 

Gebelikte Yürüyüşün Faydaları

Yürüyüş, belli bir mekan ve malzeme ihtiyacı olmadığı için yapılması en kolay sporların başında geliyor. Anne adayının yatak istirahati gibi bir zorunluluğu olmadığı takdirde, günün uygun saatlerinde belli bir süre yürümesi ona ve bebeğine birçok fayda sağlayabiliyor.

- Hamilelikte yürüyüş sayesinde anne adayı vücudunun günlük hareket ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamış olur. Böylece anne kendini daha zinde ve sağlıklı hissedebilir.
- Yürüyüş annenin kalori yakmasını sağlayarak, başta diyabet olmak üzere birçok hastalığa yakalanma riskini düşürebilir.
- Düzenli yapılan yürüyüş, annenin farklı bir ortamda bulunmasını sağlayarak psikolojik anlamda rahatlamasını da sağlayabilir. Anne adayının stres seviyesi düştükçe daha sağlıklı bir hamilelik dönemi geçilebilir.
- Yürüme sayesinde, kondisyonu yükselen ve kalça kasları sıkılaşan annenin normal doğum yapma ihtimali de artabilir.
- Annenin yürümesinin bebeğin sağlığına da olumlu etkisi olabilir. Anne kadar bebek de düzenli yürüyüş sayesinde kontrolü şekilde büyüyebilir.

Anne sadece hamilelik boyunca değil doğumdan sonra da yürüme alışkanlığını devam ettirerek sağlıklı bir şekilde kilo vermeye devam edebiliyor. Ancak, özellikle emziren anneler, fazla sütün göğüs ucundan sızması sonucunda bu tür aktiviteler sırasında rahatsızlık duyabiliyorlar. Bunu önlemek için özel olarak dizayn edilmiş göğüs pedi kullanmanızı öneriyoruz.

Hangi Göğüs Pedini Tercih Etmelisiniz

Saf selüloz dolgusu sayesinde emiciliği yüksek, yumuşak yapısı sayesinde annede herhangi bir rahatsızlığa sebep olmayan göğüs pedlerinin yanı sıra, annenin göğüs yapısına uygun bir şekilde özel olarak tasarlanan üç boyutlu göğüs pedleri de tercih edilebiliyor. Göğüs pedi sayesinde meme ucundan sızan süt annenin giysilerinin ıslanmasını engelliyor. Bu sayede, yürüyüş için dışarı çıkan anne gönül rahatlığıyla sporunu yaptıktan sonra evine dönebiliyor. 

Daha Fazla Kaynak