Emzirme

Süt Pompası Tirle Nasıl Kullanılır ?

Anne sütü bir yandan bebeğin temel besin kaynağı olurken, öte yandan anne ile bebek arasındaki bağın güçlenmesini sağlayan önemli bir unsur olarak öne çıkıyor. Bu nedenle, anneler bebeklerinin anne sütüyle beslenmesine büyük önem veriyorlar. Annenin bebek emzirme döneminde kullanabileceği birbirinden farklı ve kullanışlı ürünler bulunuyor. Bunlardan biri de süt pompası.


Düzenli Süt Üretimi İçin Süt Pompası Kullanın

Süt pompası sayesinde anne kolaylıkla fazla sütünü depolayabiliyor. Buna ek olarak, süt pompası sayesinde annenin süt bezleri uyarılarak annenin daha düzenli bir süt üretimine erişmesi sağlanıyor. Süt sağma makinesi olarak da adlandırılan süt pompalarının ihtiyaca göre üretilmiş farklı çeşitleri mevcut. 


Tirle Süt Pompasının Genel Özellikleri

Bunlar arasında en çok bilinen ve en klasik olanı tirle süt pompası. Elle çalışan tirle kullanımı ve taşınmasının pratikliği sayesinde anneler tarafından tercih ediliyor. İçerisinde herhangi bir elektrikli aksam bulunmayan ve oldukça basit bir yapıya sahip olan tirle süt pompasını anne özellikle doğum sonrası rahatlıkla kullanabiliyor. Basit yapısı sayesinde kolay temizlenen ve oldukça hafif olan tirle ev dışı kullanımları için de oldukça uygun. Termo kauçuktan üretilen pompa kısmı sayesinde tirle kullanım sırasında annenin göğsünü uyararak süt salınımını kolaylaştırıyor. Öte yandan, tirle süt pompasıyla anne göğsünde biriken fazla sütü sağarak, uygun koşullar altında saklayabiliyor.


İyi Bir Alternatif: Elektrikli Süt Sağma Pompası

Tirlenin yanı sıra elektrikli göğüs pompası da anneler için uygun bir alternatif. Anne hiçbir fiziki güç sarf etmeden bu tür pompaları rahatlıkla kullanabiliyor. İçindeki elektrik aksamı sayesinde bu tür pompalar otomatik olarak çalışıyor. Ayrıca 5 farklı hız ayarı sayesinde elektrik pompaları farklı aşamalarda çalıştırmak mümkün. Bu çerçevede;

  • ilk aşamada masaj,
  • ikinci aşamada yoğun masaj,
  • üçüncü aşamada ise normal sağım sağlamak mümkün olabiliyor. Bu sayede, annenin fazla süt birikimi yüzünden göğsünde oluşabilecek ağrı ya da enfeksiyonların da önüne geçilebiliyor. Elektrikli göğüs pompasının adaptör veya pille çalışma alternatifleri sayesinde anneler bu ürünü istedikleri her yerde kullanabiliyorlar. Buna ek olarak BPA içermeyen silikon ucu, hem sağlığa zararlı değil hem de kolay ve pratik bir şekilde temizlenme imkanı sunuyor.

Kısacası, gerek tirle gerekse elektrikli göğüs pompası annelerin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Siz de bu ihtiyaçlar doğrultusunda en uygun ürünü seçerek huzur içinde kullanamaya başlayabilirsiniz. 

Daha Fazla Kaynak