Emzirme

İlk Emzirme Deneyiminde Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Bebek beslenmesinin en temel besin kaynağı anne sütü. Bebeğin doğduktan sonra en az 6 aylık olana kadar anne sütüyle beslenmesi büyün önem taşıyor. Bu nedenle, bebeğini ilk kez kucağına alan annenin yaptığı ilk işlerden biri de bebeğini emzirme suretiyle beslemek oluyor. Bebek emzirme annenin genetik kodlarına işlenmiş bir eylem ancak emziren annelerin anne ile bebek arasında özel bir bağın oluşmasını sağlayan emzirme konusunda bazı hususlara dikkat etmeleri önemli.

Bebeğe Sevgiyle ve Sakin Yaklaşın

Özellikle ilk emzirme anne için oldukça özel ve heyecan verici bir an. Annenin bebeği ile en çok yakınlaştığı bu anda annenin bebeğine sevgiyle ve sakin bir şekilde yaklaşması gerekiyor. Buna ek olarak, meme ucunu bulma konusunda bebeğini yönlendirmesi, doğru bir pozisyonda yavrusunu kucağına alarak onun rahat etmesini sağlaması dikkat edilmesi gereken diğer hususlar olarak öne çıkıyor.

Anne ilk emzirme anında her şeyi doğru yapsa da emzirme girişimi bazı durumlarda başarısızlıkla sonuçlanabiliyor. Annenin göğsünden yeterince süt gelmemesi, meme ucunun bebeğin kavrayamayacağı kadar küçük olması gibi durumlarda emzirme girişimi başarısızlıkla sonuçlanabiliyor.

Silikon Göğüs Koruyucu Ne İşe Yarar?

Bu tür başarısızlıklar yaşandığı durumlarda annenin sabırlı olması asla umutsuzluğa kapılmaması gerekiyor. Doğru yaklaşımlarla anne birçok sorunun üstesinden kolaylıkla gelebiliyor. Buna ek olarak, emzirme sürecinde anneye yardımcı birçok bebek ürünü bulunuyor. Bunlardan biri de silikon göğüs koruyucu. 

  • Bu ürün özellikle meme ucu küçük annelere yardımcı olabiliyor. Annenin meme ucunu kavrayamayan bebek, bu ürün sayesinde annesini kolaylıkla emebiliyor.
  • Herhangi bir tadı ve kokusu olmayan silikondan üretilen bu ürüne bebek kolayca adapte olabiliyor.
  • Göğüsünde tahriş ya da acı hisseden anne göğüs koruyucusu kullanarak bebeğini herhangi bir acı duymadan uzun süreli emzirebiliyor.
  • Annenin göğüs yapısına uygun olarak dizayn edilen, ultra ince yapıdaki bu ürün annede de herhangi bir rahatsızlığa sebep olmadan, rahatça kullanım imkanı sunuyor.

Sonuç olarak, anne ile bebeğin arasında ayrılmaz bir bağ oluşturan emzirme konusunda annelerin sabırlı olamaları, bebeklerine sevgiyle yaklaşarak bu özel anları en güzel şekilde geçirmelerini tavsiye ediyoruz.

Daha Fazla Kaynak