Emzirme

Göğüs Pedi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle çalışan anneler, iş yaşamlarında kötü sürprizlerle karşılaşmamak için emzirme sütyeni, göğüs kalkanı ya da göğüs pedi gibi farklı alternatifler kullanıyorlar. Pratik kullanımı ve kolay taşınmasından ötürü ise en çok tercih edilen ürün genelde göğüs pedi oluyor. Size tavsiyemiz basit bir ürün gibi görünse de göğüs pedi alırken kendinize en uygun olanını seçmeniz.

Bu noktada tercih edebileceğiniz farklı yapıda ve kalitede pek çok göğüs pedi bulunuyor. Peki, hangi pedi tercih edecek, size uygun olanı nasıl seçeceksiniz? Bu tercihi yaparken, dikkat etmeniz gereken ilk kıstas rahatlığınız olmalı. Rahat etmediğiniz, göğüs yapınıza uygun olmayan göğüs pedlerinden gereken faydayı sağlayamazsınız. Anatomik yapınıza uymayan, göğsünüze tam oturmayan pedler çamaşırınızdan kayacak, hem sizi rahatsız edecek hem de istemediğiniz bir biçimde elbisenizin altından belli olacaktır. 

Rahatlığı kadar, pedin genişliği ve emiciliği de önemlidir. Özellikle, bebeğinize kavuştuğunuz ilk günlerde sütünüz düzensiz bir şekilde gelecek ve akıntınız fazla olacaktır. Yüksek emiciliğe sahip pedler, bu dönemde işinizi bir hayli kolaylaştırabilir. Ayrıca, gündüz ve gece olmak üzere kullanabileceğiniz iki farklı göğüs pedleri de bulmanız mümkün. Genellikle gece pedlerinin emiciliği daha fazla olmaktadır. 

Seçeceğiniz pedin ince oluşu da avantaj sağlayacaktır. Yüksek emiciliğe sahip ince bir ped, bir yandan kuruluk sağlarken, öte yandan pedin elbisenizin altından görünmesini de engelleyecektir. Bu sayede, gönül rahatlığıyla dışarı çıkabilirsiniz. Ayrıca pedin hava geçirmesi rahat bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır. Bu bağlamda, saf selülöz yapısıyla hava geçiren pedleri tercih edebilirsiniz.

Son olarak, satın aldığınız pedlerin ayrı ayrı paketlenmesi size çeşitli avantajlar sunacaktır. Tek tek paketlenmiş pedler sayesinde, günlük ihtiyacınız kadarını çantanızda taşıyabilirsiniz. Ayrıca her pedin kendi paketinin olması, hijyenden kesinlikle ödün vermemenizi de sağlayacaktır. Anne-bebek ilişkisinin en önemli adımlarından biri olan emzirme sürecinde, göğüs pedi rahatınız ve sağlığınız açısından küçük ancak önemli yardımcınız olacaktır.

Daha Fazla Kaynak