Emzirme

Göğüs Pedi Ne İşe Yarar?

Yavrunuzun en çok ihtiyaç duyduğu dönemde anne sütü ile doğru ve sağlıklı bir biçimde beslenmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. Ancak, bu hassas dönemde tek odağınız bebeğiniz olmamalı. Kendinize de çok iyi bakmalı ve annelikten önce farkında bile olmadığınız bir çok ihtiyacınızı gidermelisiniz. Bu bağlamda, anneliğe adım atan kadınların hayatına giren önemli ihtiyaçlardan biri de göğüs pedidir. Emziren, ancak birçok farklı sebepten ötürü sosyal hayata girmek durumunda kalan anneler için göğüs pedleri, adeta birer kurtarıcı durumunda. Bu pedler sayesinde göğüs çevreniz gece ya da gündüz boyu kuru kalır ve rahat bir gün geçirebilirsiniz.

Aslında her şey, doğumla birlikte salgılanan prolaktin hormonuyla başlar. Anne-bebek ilişkisinin en temel yapı taşlarından biri olan anne sütünün üretilmesi ve salgılanmasından sorumlu olan bu hormon, memede bulunan bez hücrelerini tetikler. Ardından bebek, emme hareketleriyle sütün annenin vücudundan dışarı çıkmasını sağlar. Ancak sorun, emziren anne için tam da bu noktada ortaya çıkıyor. Bebek doymuş dahi olsa uyarılan meme, süt üretimine devam eder. Annenin üretilen fazla süte çare bulması için de sütü sağarak depolaması gerekir. Yine de bu seçenek anneye her zaman çözüm sunmayabilir. Böylece, fazla süt annenin memesinden sızabilir. 

Kıyafetlerinizde belli olan bu süt sızıntıları sosyal yaşamınızda sizler için ciddi sorunlar oluşturabilir. Sürprizlerle karşılaşmak istemeyen anneler için kullanacakları göğüs pedi ideal bir çözüm olacaktır. Emzirme sütyeni ile göğüs kalkanı bu sorunu çözmek için kullanılan iki alternatif yöntem. Ancak, pratik oluşundan ötürü kadınların en çok tercih ettikleri ürün göğüs pedleridir  

Göğüs pedi; emici özelliği sayesinde, kasılmalar sonucu memeden sızan sütü tutar, göğsünüz ve elbisenizin kuru kalmasını sağlar. Hijyen şartlarını sağlaması için ayrı ayrı paketlenen göğüs pedinin taşıması ise daha kolaydır. Bu sayede, günlük ihtiyacınız kadar göğüs pedini çantanızda kolayca muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca, göğsünüzü kolaylıkla kavrayacak bu pedler, giysilerinizin altında da belli olmamaktadır. Emziren bir anneyseniz ve süt sızıntıları yaşıyorsanız, göğüs pedi sizler için pratik bir çözüm olacaktır.


Daha Fazla Kaynak