Emzirme

Göğüs Pedi Hijyenik mi?

Emziren annelerin işlerini kolaylaştırmak için tasarlanan birçok yardımcı ürün bulunmaktadır. Örneğin, emzirme kıyafetleri sayesinde özellikle ev dışında bebek emzirmek anne için bir çile olmaktan çıkmaktadır. Bunun yanı sıra, göğüs pedi de süt sızıntısı sorunu yaşayan annelerin en büyük yardımcısı olmaktadır.

Steril Olmayan Göğüs Pedi Birçok Rahatsızlığa Davetiye Çıkarır

Özellikle göğüs pedlerinde hijyen konusu oldukça önemlidir. Annenin teniyle direk temas kuran bu tür ürünlerin içinde, sağlığa zararlı materyaller bulunursa ya da yeterli şekilde sterilize edilmediyse ciltte tahriş, kızarıklık hatta iltihaplanmaya dahi sebep olabilir.

Göğüs pedi çeşitli hijyen şartlarını taşıması gereken bir ürün olduğundan dolayı, özel üretim koşulları altında üretilmekte ve paketlenmektedir. Dolayısıyla paketinden çıkarılan bir göğüs pedi steril bir şekilde son kullanıma hazırdır. Bu nedenle, göğüs pedi kullanılmadan hemen önce ambalajından çıkarılmalı ve çamaşıra yerleştirilmelidir. Göğüs ucu pedleri genellikle tek kullanımlık olduklarından yeniden temizlenme ya da sterilize edilme gibi zorunlulukları bulunmamaktadır. 

Kısacası, bebeğine gözü gibi bakan annenin, azami ölçüde kendi sağlığına dikkat etmesi gerekmektedir. Böylece hem kendi sağlıklı olacak hem de bebeğine gerektiği gibi bakarak onun da sağlığını koruyacaktır. Bunu sağlamak için de anne, doğru ürün tercihleri yapmaya gayret etmelidir. Göğüs yapısına uygun, emme kapasitesi yüksek, doğal maddelerden üretilmiş ve içeriğinde hiçbir kimyasal madde bulundurmayan, kokusuz, hava alan, kıyafet üzerinden belli olmayacak incelikte olan bir göğüs pedi seçimi anneye rahat ve doğru bir kullanım tecrübesi yaşatacaktır.

Daha Fazla Kaynak