Emzirme

Göğüs Koruyucu ile Emzirmek Sağlıklı Mı ?

Emzirme dönemleri anneler için hem fiziksel hem psikolojik açıdan oldukça hassas zamanlar. Anne, bebeğinin en iyi besin olan anne sütünü alabilmesi için bir yandan onu sürekli emzirmek isterken bir yandan da göğüs ucu çatlakları sistit ve enfeksiyon benzeri birçok farklı sorunla baş etmeye çalışıyor. Bazı durumlarda emzirme sırasında duyulan acı ya da ağrı anne için dayanılmaz seviyelere gelebiliyor ve bu yüzden anne bebeğini emziremeyebiliyor. Annelerin bu zor dönemlerini daha rahat geçirebilmeleri için özel olarak üretilen bazı yardımcı ürünler bulunuyor.

Göğüs Koruyucusu ile Rahat Bir Emzirme Deneyimi

Söz konusu yardımcı ürünlerden biri olan göğüs koruyucular, özellikle göğsünde çatlak ya da yara oluşan ve bu yüzden bebeklerini emziremeyen annelerin bu zor dönemlerinde en büyük yardımcısı konumundalar. Göğüs koruyucu sayesinde anne, acı duymadan ve bebeğinin cildiyle temasını engelleyerek rahat bir emzirme deneyimi yaşıyor. Annenin göğüs ucunun fizyolojik yapısı taklit edilerek üretilen göğüs koruyucu, bebeğin de anne göğsünü yadırgamadan emmeye devam etmesini sağlıyor. Peki, bu tür ürünleri kullanmanın bebek ya da annenin sağlığına herhangi bir zararı var mı?

Silikon Sağlığa Zararsız Bir Hammaddedir

Her bebek ürününde olduğu gibi göğüs ucu koruyucu ve göğüs kalkanında da kimyasal olmayan, sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan ham maddelerden yapılmış modelleri tercih etmenizi öneriyoruz. Bu bağlamda, silikon göğüs koruyucularını gönül rahatlığıyla tercih etmek mümkün. Silikon, yapısı itibarıyla kokusu ve tadı olmayan sağlıklı bir malzeme. Isı farklarına dayanıklı olması sebebiyle de kolaylıkla yıpranmıyor. Ayrıca, ultra ince yapısı sayesinde göğsünüze tam oturuyor ve emzirme sırasında size herhangi bir rahatsızlık vermiyor. Anne göğsüne benzer yapısı sayesinde de bebek, söz konusu ürüne hiçbir yabancılık çekmeden, rahatça adapte oluyor. 

Sonuç olarak, bebeğinizi emzirmekte zorlandığınız zamanlarda silikon göğüs koruyucu  gönül rahatlığıyla kullanmak mümkün. Bu ürün bir yandan göğsünüze kalkan oluyor ve acı çekmeden bebeğinizi uzun süreli emzirmenizi sağlıyor, öte yandan da bebeğinizin göğsünüzle temasını engelleyerek onun da sağlığını koruyor. Üstelik silikon yapısı sayesinde annenin de sağlığını hiçbir şekilde tehdit etmeyecek pratik bir ürün.  

Daha Fazla Kaynak