Emzirme

Anne Sütü Saklama Kabı Nasıl Kullanılır ?

Anne sütünün tek damlası dahi ziyan edilemeyecek kadar değerli. Günümüzün bilinçli anneleri, anne sütünün bu değerinin farkında oldukları için fazla sütlerini çeşitli yöntemlerle saklıyorlar. Söz konusu ihtiyaca doğru şekilde cevap vermek isteyen markalarda  bu iş için özel ürünler tasarlıyorlar. Anne sütü saklama koşulları göz önüne alınarak üretilen saklama kapları ve poşetleri bu konuda annelerin en büyük yardımcısı olmuş durumda. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda cam saklama kabından saklama poşetlerine kadar birbirinden farklı ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Seçiminiz hangi ürün olursa olsun dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu unutmayın.

Süt Saklama Kaplarının Sağladığı Avantajlar

Süt saklama kapları üretildikleri ham maddeye göre farklılık gösterebiliyor. Bu bağlamda, cam süt saklama kabının yanı sıra sağlığa zararı bulunmayan ve oldukça dayanıklı olan polipropilen malzemeden üretilmiş saklama kaplarını da kullanabilirsiniz. Cam doğal bir madde olması ve kolay temizlenmesi sebebiyle tercih ediliyor. Polipropilen malzeme ise hafif ve dayanıklı olması nedeniyle satın alınıyor. Sağladığı avantajı göz önünde bulundurarak, size uygun malzemeyi  seçerek anne sütü saklama kabınızı seçebilirsiniz. Bu tür kaplar sayesinde;

  • Süt saklama kabının sabit yapısı sayesinde sütlerinizi buzdolabına kolay bir biçimde istifleyebilirsiniz.
  • Kapların üzerinde yer alan ya da sonradan eklediğiniz etiketlere sütün sağılma tarihini yazarak, sütleri tazelik sırasına göre kullanabilirsiniz.
  • Poşetlerin dış etkilerden ötürü delinme ya da sızdırma gibi riskleri bulunabilirken, süt saklama kapları yapısı itibarıyla daha dayanıklıdır.
  • Süt saklama kapları kolaylıkla temizlenir ve birden fazla kullanımına uygundur. Bu sayede, bu tür kaplar bütçeniz için de uygun bir seçenek olacaktır.
  • Süt saklama kaplarının birçoğuna biberon başlığı takılabiliyor. Bu sayede, saklama kabındaki sütü çözdürdükten sonra ucuna biberon başlığı ilave ederek bebeğinizi zahmetsizce besleyebilirsiniz. 

Tercih Sebebi: Kullanım Kolaylığı

Süt saklama kaplarının kullanımı da oldukça kolaydır. Öyle ki birçok süt saklama kabı modeli doğrudan süt sağma pompasına takılabiliyor. Bu sayede anne, hiçbir zahmete katlanmadan pompa vasıtasıyla sütünü süt saklama kabına sağabiliyor.

Kısacası süt saklama kapları anneler için hızlı, pratik ve güvenilir çözümler sunuyor. Siz de yeterli araştırmayla kendinize en uygun süt saklama kabını bularak, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Kaynak