Emzik Kullanımı

Emzik Askısı Nasıl Kullanılır ?

Emzikler çoğu zaman annelerin yardımcısı olmaktadır. Bir nedenden dolayı huzursuzlanan bebek, emziği aldığında, sihirli bir değnek dokunmuşçasına rahatlayabilmektedir. Ancak etkisi büyük fakat boyutu küçük bir bebek ürünü olan emzikler, sıklıkla kaybolabilmektedirler. Emzikten sıkılan ya da onunla oynamak isteyen bebek, emziğini gelişigüzel herhangi bir yere atabilmekte, bulmak ise anneye düşmektedir. Bebeğinizin emziği bu şekilde sıklıkla kayboluyorsa, emzik askısı sizin için iyi bir çözüm olabilir.

Emzik askısı neye yarar?

Emzik askıları, basit ancak önemli işlevleri olan bir bebek ürünüdür. Emzik askısı kullanarak, emziğin;

- sürekli olarak kaybolmasını,
- yere düşerek kirlenmesini,
- ev dışında gidilen bir yerde unutulmasını engelleyebilirsiniz. Buna ek olarak, çok farklı şekil, desen ve renklerde üretilen emzik askıları, bebeğinizin kıyafetlerini tamamlayıcı şık bir aksesuar olarak da kullanılabilmektedir. 

Bebek emzik askısı, güvenlik konusunda da önemli bir değişim geçirmiştir. .Eskiden emzikler, emzik zinciri yardımıyla bebeğin boynuna asılırdı. Ancak bilinçli anneler, bebeğin güvenliği yönünden ciddi derecede risk oluşturan bu uygulamadan vazgeçmeye başladılar. Oluşan bu yeni ihtiyaca yönelik olarak da klips sistemli emzik askıları tasarlanarak üretildi. Artık anne, emziği bu klips sistemi sayesinde bebeğin kıyafetine kolayca tutturabilmektedir. Bu yüzden, emzik askısı seçerken, giysiye tutturulabilen bu tür askı modellerini seçmenizi öneriyoruz. 

Hangi malzemeden üretilen emzik askısını tercih etmelisiniz?

Emzik askısı basit bir ürün olmasına karşın birçok farklı modeliyle annelerin beğenisine sunulmaktadır. Emzik askıları üretildikleri malzemeye göre farklılık gösterebilmektedirler. Bu çerçevede, emzik askısı malzemeleri olarak genelde ahşap ya da plastik tercih edilmektedir. Ahşap malzemeden üretilen emzikler doğal yapısı ve estetik duruşu nedeniyle annelerin tercih sebebi olabilmektedirler. Bununla birlikte, en yaygın emzik askısı malzemesi polipropilendir. Siz de dayanıklı bir madde olan polipropilenden yapılan emzik askılarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken önemli diğer bir özellik ise emzik askısı klipsinin de metal olmamasıdır. Metal klipsler bebeğe zarar verebilir.

Buna ek olarak, seçeceğiniz emzik askısının sert ve keskin köşelerinin olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede, askının kullanım sırasında bebeğe herhangi bir zarar vermesinin de önüne geçebilirsiniz. 

Bebeğiniz için kullanacağınız ürünleri seçerken, ürün ne kadar sofistike ya da basit olursa olsun, en önemli nokta bu ürünün bebeğinizin kullanımına ve sağlığına uygun olmasıdır. Emzik askısı, yapısı itibarıyla basit bir ürün gibi görünse de yukarıda paylaşılan hususlar çerçevesinde yapacağınız bir seçimle, bebeğiniz için en doğru emzik askısını rahatlıkla seçeceğinizi unutmayın.

Daha Fazla Kaynak