Beslenme

Hangi Tür Bebek Önlükleri Tercih Edilmeli ?

Annelerin bebek beslenmesinde en fazla şikayetçi olduğu konu çabuk kirlenen bebek kıyafetleri olmaktadır. Özellikle mama saatleri esnasında kıyafetlerin üzerinde kalan mama lekeleri onlar adına kaçınılmaz olur. Gün içerisinde sürekli tekrarlanan beslenme saatleri çokluğunu da göz önüne aldığımız zaman, bebeklerin hem hijyen hem de sağlık  açısından temiz tutulması gerekir. Çünkü sürekli yıkanan kıyafetler aşınarak cildin alerji reaksiyonu göstermesine sebep olabilecektir. Bu noktada da onların narin ten yapılarına özel olarak üretilen yüzde 100 pamuk kumaşa sahip bebek mama önlükleri etkili bir çözüm olabilir. Bir de yeni çıkan komple silikon mama önlükleri var onları da göz ardı etmemek lazım onlarla ilgilide sağlıklı olup olmadıkları ve kullanım özellikleri ve temizlikleri hakkında bilgi verebilirsiniz?

 Kıyafetlerin kirlenmesinin önüne geçen ve sıklıkla yıkanmaya da uygun olan bu önlükler, mama saatlerinin deyim yerindeyse en az hasarla geçmesini sağlayacaktır. Çeşitli renk, şekil ve karakter desenleriyle üretilen bebek önlükleri sayesinde de beslenme saatlerini güzel bir eğlenceye dönüştürebilirsiniz. Üstelik tamamen doğal ürünlerden üretilen bu önlükler hassas dokusu sayesinde de bebek teninin güvende kalması için birçok özelliği ön plana çıkaracaktır.

Bebek mama önlüklerinin özellikleri

Biraz önce de değindiğimiz gibi, bebek mama önlükleri yüzde 100 pamuk kumaştan üretildiği için ten yaralanmalarına sebebiyet vermez. Tabii bu noktada sizlerin de yapacağınız tercihler önem taşımaktadır. Birçok anne satın aldığı bebek mama önlüklerinin içeriğine göz atmaz. Ancak böyle durumlar sağlıklı bir gelişim sürecine küçük de olsa hasarlar verebilir. Bu sebepten satın alacağınız mama önlüklerinin;

- pamuklu kumaştan üretildiğine,
- sık yıkanmaya uygunluğuna,
- sağlığa zararlı maddelerden uzak olduğuna,
- alerji ve kaşınma gibi reaksiyonlara sebebiyet vermediğine dikkat etmelisiniz.

Alacağınız bu tarz önlemler sayesinde de bebeğinizin beslenme saatlerini daha rahat geçirebilirsiniz. Şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki, uyku ve beslenme gibi dönemler alışkanlıklar üzerine şekillenir. Sizler en başta belli bir düzene adapte olarak bebeğinizi de bu düzenin içerisine dahil ederseniz, sağlık ve hijyen açısından çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu sebepten beslenme saatlerinde kullanılacak olan bebek mama önlükleriyle temizlik ve sağlık açısından büyük bir denge kurmuş olacaksınız.

Daha Fazla Kaynak