Bebek Bakımı

Burun Aspiratörü Kullanmak Bebeğe Zarar Verir mi?

Bebeklerin uyku esnasında yaşamış olduğu bölünmelerin ana sebebi genellikle nefes alışlarından kaynaklanmaktadır. Çünkü burunları tıkalı olan bebek sağlıklı nefes alamaz. Bu onlarda uyku bölümlerine neden olur ve huzursuzluklar yaşatır. Özellikle de burun akıntısı ve soğuk algınlıklarında burun delikleri tamamen dolar. Dolu burun ise sadece uyku esnasında değil, bebeğin günlük yaşantısında da etkili olur. Sağlıklı nefes alamayan bebekler, sürekli ağlayarak huzursuz bir gün geçirir. Bu durumun önüne geçmek için ise bebeklerin fizyolojik yapıları göz önünde bulundurularak, onlar için özel üretilmiş bebek burun temizleyicilerini kullanmalısınız. Bebekler için burun temizleyici aspiratörü, gerekli durumlarda kullanıldığı takdirde onların burun içindeki tıkanıklıklarını çözer. Üstelik sağlık açısından da gayet kullanışlı olan bu ürünün, kullanılma aşamalarında bebekler eskisinden de sağlıklı bir nefes alış düzenine sahip olacak. Pratik ve kullanımı çok kolay olan burun temizleyici pompa ve aspiratörler sayesinde de sıkıntısız bir şekilde bebeğinizin burun içi temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. 

Bebek Burun Temizliğinde Dikkat Edilecekler?

Öncelikle bebek burun aspiratörünün herhangi bir zararlı yanı olmadığını bilmenizi isteriz. Bu sebepten dolayı da mevcut aspiratörü kullanırken dikkatli ve belirli miktarlarda hareket etmeniz şart. Çünkü bebeğinizin burun deliklerinin tıkanıklığı bazen doğal yollardan da gider. Onların yapısını bu ürünlere ne çok fazla alıştırmalı, ne de tamamen uzak tutmalısınız. Yani her zaman belli bir dengeyi sağlayarak ilerlediğiniz müddetçe burun aspiratöründen olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Şunu da kesinlikle göz ardı etmemek gerekir ki, burun aspiratörleri bebeğin burunlarındaki salgılarının kolay bir şekilde temizlenmesini sağlar. Üstelik bebeğin burun içine de herhangi bir zarar vermez. Sadece aspiratörü belli dönemlerde ve gerektiği takdirde kullanmasını iyi bilmelisiniz. Bunun dışında zaten her şey rahat ve pratik bir düzen üzerinden şekillenmiş olacaktır. 

Son olarak bebek burun temizleyici aspiratörlerinin temizliğini de dikkatli bir şekilde bir şekilde yapmanız gerek. Her aspiratörü sadece bir bebek kullanmalı. Birden fazla bebeğin kullanması mikrop kapmalara ve hastalıklara neden olur. Bebeklerin ciltleri alerji kapma konusunda çok hassastır. Bu sebeple de dikkat gerektirir.

Daha Fazla Kaynak