Bebek Bakımı

Burun Aspiratör Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun tıkanıklığı, 3 ile 9 ay arasındaki pek çok bebeğin yaşadığı en büyük sıkıntılar arasında gelmektedir. Hem uyku düzeni, hem de beslenme saatlerini fazlasıyla etkileyen bu meselenin çözümü için bebek burun aspiratörü ideal bir tercih olacaktır. Ancak bu ürünü almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli hususlar bulunmaktadır.

İyi Bir Burun Aspiratörü Nasıl Olmalı?

Bebeklerde burun tıkanıklığı sorununa deva olan burun aspiratörleri, piyasada birden fazla marka üzerinden satışa sunulmaktadır. Ancak bu ürünlerin her birinin kaliteli olduğunu ne yazık ki söyleyemeyiz. Bu sebepten de annelerin bebek burun temizleme işlemlerinde olabildiğince dikkatli davranması ve seçim esnasında titiz olması gerekmektedir. Bunun için satın alacağınız aspiratörün uç kısmına iyi bakmanız gerek. Çünkü aspiratörün uç kısmı kısa olursa bebeklerin hareketi esnasında bile burun temizliği gerçekleşebilir. Yani herhangi tehlikeli bir durumla uğraşmazsınız. Ayrıca hijyen açısından da bu tarz uca sahip bir aspiratörden daha fazla yararlanabilirsiniz. Uzun uçlu ürünler bebeğin ani bir hareketinde burun deliğine zarar verebilir. Ancak kısa uçluların kullanımı daha pratik olduğu için küçük esnek hareketlerle bu tarz tehlikeli durumlardan uzak kalabilirsiniz. Ayrıca hortumlu modeller dışında da pratik kullanımlı elle pompa yapılarak temizlik yapabilen modeller de mevcuttur. Bunların uçları da doğal ve sağlıklı malzeme olan silikondan üretilir.

Bunun dışında alacağınız aspiratör ucunun yumuşak olması da çok önemlidir. Çünkü bebeklerin teni çok hassastır. Onların bu tarz işlemlerde kendilerini olabildiğince rahat hissetmesi gerekir. Ayrıca mikrop kapmamaları için kullandığınız burun temizleyicilerinin hijyenik ve rahat temizlenebilir özellikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Bebek burun temizliğinde aynı işlemi her iki burun temizliği için yapmaya özen gösterin. Böylece bebeğiniz çok daha dengeli nefes alacak, uykularında herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır. Bunun için en güvenilir aspiratör ürünlerini kullanmanız işinizi çok kolaylaştıracaktır

Daha Fazla Kaynak