Bebek Bakımı

Bebeklerin Banyo Süngeri Nasıl Olmalıdır?

Bu sebepten bebeğinizin banyosu esnasında kullanacağınız ürünlere dikkat etmelisiniz. Özellikle de son zamanlarda piyasada birbirinden farklı bebek ürünleri bulunmaktadır. Ancak bu ürünler içerisinde banyo setlerinin güvenilirliğini test etmek adına olabildiğince titiz davranmanız gerekir. Öyle ki yenidoğan bebeklerin alerjik ve hijyen açısından hastalık olma olasılıkları çok daha fazladır. Onların hassas olan tenlerine en iyi gelecek bebek ürünlerini seçerken de mümkün olduğunca dikkatli davranın. İyi Bir Bebek Banyo Süngerinde Neler Olmalı?

Bebek gereçlerinin seçimi esnasında banyo süngerinin niteliği ve özelliklerinin mutlaka incelenmesi gerekir. Öncelikle bu ürünün deniz süngerinden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Sizler için hangi banyo süngerini seçeceğinize daha rahat karar vermeniz adına kısa bir liste hazırladık.

İşte iyi bir bebek banyo süngerinde olması gereken özellikler;

- %100 doğal ürünlerle üretilmiş olmalıdır
- Kansorejen maddeler olmak üzere herhangi bir negatif maddeyi asla içermemelidir.
- Bebeklerin ilk aylarında kullanabileceği yapıya sahip olmalıdır.
- Bebek cildini asla tahriş etmeyecek bir yapıya sahip olmalıdır

Tüm bu özelliklere sahip olan kalın gözenekli banyo süngerleri ile bebeğinizin banyo dönemlerini keyifli geçirmenize yardımcı olur.

Banyo Süngerini Temizleme Aşamaları

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, bebeklerin ciltleri çok hassastır. Bu yüzden bebeğinizi yıkadığınız banyo süngerini daha sonra hijyenik koşullarda muhafaza etmeniz gerek. Bu noktada da banyo süngerini kullandıktan sonra üzerinde sabun ve şampuan kalmayacak şekilde durulamanız gerekir. Uzun süre kullanılan deniz süngerleri renk değiştirir. Ancak bu durum doğal bir süreç olduğu için süngerlerin kirlendiği anlamına gelmez. Bu sebepten banyo süngerini çamaşır suyu ve benzeri temizlik maddeleriyle yıkamayın. Bunun yerine yumuşak bir şampuanla temizleyip durulamak daha yararlı olur. Tüm bu detaylara dikkat ettiğiniz müddetçe de bebeğinizle banyoda daha sağlıklı ve keyif dolu zamanlar geçirebilirsiniz.

Daha Fazla Kaynak