Bebeğe Dair Herşey

Bebekle Tatil Nasıl Olur ?

Yaz gelmeden aylar öncesinden aileler tatil planı yapmaya başlıyor. Özellikle bebekli aileler tatile gitmeyi düşünüyorlarsa, güzel ve rahat bir tatil geçirebilmek birçok şeyi önceden göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Öyle ki sürekli bakım isteyen ve ihtiyaçlarının karşılanması gereken ailenin yeni ferdi bebeğin tüm sorumluluğu tatilde de annenin üzerinde.

İyi bir tatil turu planlamanın ilk adımı kalacağınız yeri belirlemek. Bebeğinizle rahat bir tatil yapmak için, bir ailenin genel ihtiyaçlarının düşünüldüğü mekanlar olan aile otellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede, birçok ihtiyacınızı evinizde sahip olduğunuz rahatlıkla çözebilirsiniz.

Emziren Anneler Tatilde Nelere İhtiyaç Duyarlar? 

Tatile ilişkin planlamalarınızı yaptıktan sonra sıra bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamaya geliyor. Bu bağlamda ev dışında da bebek bakımının en iyi şekilde sürdürmenizi sağlayacak yardımcı bebek ürünleri bulunuyor.

Belli bir süre ev dışına çıkacak emziren annelerin en önemli yardımcılarından biri anne sütü sağma makineleri oluyor. Özellikle tirle olarak da adlandırılan manuel süt sağma makinesi, sağladığı taşıma ve temizlik avantajları sayesinde bu tür seyahatlerde tercih edilebiliyor.

Bagajınızda yeterince yeriniz varsa ve taşıma konusunda bir sıkıntı yaşamayacaksanız uzun süreli süt sağma imkanı sağlayan elektrikli süt sağma makinesini de öneriyoruz.

Buna ek olarak, sağdığınız sütü saklamak için süt saklama kabı veya poşeti kullanmak gerekiyor. Bu iş için özel olarak üretilmiş bir süt saklama kabına aldığınız sütü buzdolabında saklamanız, kullanacağınız zaman da benmari usulü ısıtarak kabın ucuna takacağınız bir biberon emziği sayesinde bebeğinizi beslemeniz mümkün.

Ayrıca, emziren annenin çantasında mutlaka göğüs pedleri bulundurmasını da tavsiye ediyoruz. Bu pedler sayesinde anne, süt akıntısı ya da göğüs ucunun tahriş olması gibi birçok sorunla baş etmek zorunda kalmadan huzurlu bir tatil geçirebilir.

Buna ek olarak bebeğin giyim seçiminin de tatile çıkılacak zaman dilimiyle uyumlu olmasına dikkat edilmesi önemli. Bu bağlamda, içinde bulunulan mevsime göre tercih edilen giysilerin kolay giydirilip çıkarılabilen, çabuk temizlenebilen pratik kıyafetler olması annenin işini bir hayli rahatlatabiliyor.

Bebeğin Bakım Ürünlerini Yanınıza Almayı Unutmayın

Yaz tatili planlıyorsanız bebeğinizin bakım ürünlerini de dikkatli bir biçimde seçerek yanınıza almanız gerekiyor. Bebeği sıcak ve güneşten koruyacak yardımcı ürünlerin mutlaka bebek bakım çantasında yer alması önemli.

Pişik kremi, pudra ve güneş kremi özellikle yaz tatilleri için annenin yanına alması gereken ürünler. Bilinçli annelerin bu tür ürünlerde tercihi içinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan ürünlerden yana oluyor. Özellikle, Bebeğin cildinde oluşacak kızarıklıkları tedavi etmek ve önlemek için kullanılan pişik kreminin bitki özlü ve dermatolojik olarak test edilmiş olanlarını tavsiye ediyoruz.

Sonuç olarak, doğru planlanmış bir tatile bebeği ile giden anne, bir yandan yavrusuyla kaliteli zaman geçirmenin keyfini yaşarken, bir yandan da tatilin tadını çıkarabiliyor. Tüm anne ve bebeklerine güzel bir tatil diliyoruz!

Daha Fazla Kaynak