Türkçe (TR) Map Icon

Wee Baby'nin Yeni Fabrikası Sakarya Organize Sanayi Bölgesi'nde Açıldı

Anne bebek ürünleri üreticisi Burda Bebek-Wee Baby, üretim tesislerini  Sakarya  Organize Sanayi Bölgesi'nde tek bir noktada birleştirdi. Faaliyete geçen yeni üretim tesisinde, 25 milyon olan üretim kapasitesini yüzde 100 artırarak 2 katına çıkardı.

Türkiye'de 31 yıllık köklü geçmişiyle annelerin ve bebeklerin ihtiyaçlarını karşılayan Burda  Bebek A.Ş., Wee Baby markasıyla sektördeki konumunu güçlendiriyor.

Sakarya  Organize Sanayi Bölgesi'nde hizmete açılan yeni üretim tesisiyle, Burda  Bebek – Wee Baby 15 bin m2 üretim ve depolama alanında hizmet verecek. 2017 yılı sonuna kadar 12 milyon TL yatırımı planlanan tesisin artan kapasitesiyle Wee Baby, yüzde 30'un üzerinde büyüme hedefliyor.

Burda Bebek-Wee Baby, bu yatırımla 25 milyon olan üretim kapasitesini yüzde 100 artırarak 2 katına çıkaracak. Üretim tesisinde yüzde 60 - 65'i kadın olmak üzere toplamda yaklaşık 187 kişi istihdam ediliyor.

Türkiye ve Ortadoğu'nun en büyük yerli üreticisi olan ve geçtiğimiz günlerde de MYCey markasının yüzde 55 hissesini devralan Burda  Bebek – Wee Baby, üretiminde  Avrupa standartları koşullarını sağlayarak, ilk TSE belgesi ve Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'ndan üretim uygunluk belgeleri alan yerli marka.

Aynı zamanda uluslararası standartta üretim yetkinliği sağlayan İSO 9001 kalite standardına sahip, güvenli üretim yaparak tüm ürünlerini FDA (gıdaya temas edebilen) onaylı hammaddeler ile BPA Free olarak üretiyor.

Esnek üretim yapısı ve yerli üretici tecrübesiyle rakiplerinden ayrılan Burda  Bebek – Wee Baby, dünyanın önde gelen makine parkurlarından birine sahip ve farklı kategorilerde birçok ürünü Wee Baby markası ile üretebiliyor.

Burda  Bebek – Wee Baby, anne ve bebeğinin doğum sonrasında ihtiyaç duyabilecekleri bütün ürünleri portföyünde bulunduruyor. Annelere Özel Ürünler, Beslenme Ürünleri, Emzikler, Yardımcı Ürünler, Bakım Ürünleri ve Oyuncaklardan oluşan 6 ana kategorideki 400'ün üzerinde ürüne sahip olan Burda  Bebek 24 bin eczane ve 10 bin perakende noktası ile 30 binin üzerinde satış noktasında yer alıyor.

Yeni üretim tesisini değerlendiren Wee Baby Genel Müdürü Burak Özbaşoğlu, yaptığı konuşmada "Burda  Bebek – Wee Baby, 31 yılı geride bırakan köklü bir marka. Üretim kapasitesi, cirosu ve kalite standartları ile  Türkiye en büyük üreticisi konumunda. Burda Bebek-Wee Baby, üretimine hammaddeden başlayarak üretiminin yüzde 90'nını kendisi yapan dünyanın sayılı firmaları arasında yer alıyor. Tüm üretim lokasyonlarımızı tek çatı altına topladığımız 15 bin metrekarelik kapalı alanı bulunan yeni modern tesisimizle üretim kapasitemizi daha da artırıyoruz. Bu sayede potansiyel otomasyon projelerini değerlendirmek ve uygulamak mümkün olacak" dedi.

2017 yılının Burda  Bebek - Wee Baby için sıçrama yılı olacağına dikkat çeken Özbaşoğlu, " Türkiye içinde ve ihracatta büyümeyi hedefliyoruz. Yeni yatırımımızla birlikte ürün kategorilerinde ve farklı ülkelerde genişleyeceğiz. Artan kapasitemiz ile lojistik ve Ar-Ge çalışmalarımız hız kazanacak. Müşterilerimize daha etkin ve farklı ürün çeşitleriyle de hizmet verebileceğiz" şeklinde konuştu.

2016'yı, yüzde 17'lik konsolide büyüme ile kapatan Burda  Bebek - Wee Baby;   Avrupa, Ortadoğu,  Afrika ve Türki cumhuriyetleri dahil 24 ülkeye ihracat yapıyor. 2017 yılında ise özellikle Ortadoğu ve  Avrupa bölgesinde büyümeyi hedefliyor.

Son olarak anne ve bebek ürünleri sektörünün yeniliğe ve gelişmeye çok açık olduğuna da değinen Özbaşoğlu, "Büyüme potansiyeli oldukça yüksek bir sektörümüz var. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ürünlerin özelliklerinde son beş yılda birçok gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Antikolik gaz önleyici biberonlar ve akıtmaz kulplu bardaklar, fonksiyonel elektrikli pompalar bu ürünlere örnek. Biz de ürün gamımızı ve Ar-Ge yapılanmamızı bu yönde geliştirerek, yeni gelişen trendlere cevap vermeye devam edeceğiz" dedi.

Haber Kaynak

Yukarı