Türkçe (TR) Map Icon

Emzirme

Emzirmenin Anneye ve Bebeğe Olan Faydaları Nelerdir ?

Bebeğinizi kucağınıza alıp emzirmeye başladığınız ilk andan itibaren aranızda duygusal ve ömürlük bir bağ oluşmaya başlayacaktır. Bu bağı güçlü kılan en önemli etken ise emzirme ve anne sütüdür.

Devamını Oku

Anne Sütü Saklama Poşeti Neden Kullanılır?

Bebeğinin ihtiyacından fazla süte sahip olan ya da gün içerisinde iş ve benzeri sebeplerden dolayı bebeklerinden ayrı kalan annelerin sütlerini sağıp depolayabilmeleri için anne sütü saklama poşeti yardımına yetişiyor.

Devamını Oku

Emzirme İçin Nasıl Ortam Olmalıdır?

Yeni doğum yapan anneler ile bebekleri arasındaki bağın güçlü olmasındaki en önemli konu emzirmedir. Anneliğin ilk birkaç senesi için bu durum geçerlidir.

Devamını Oku

Emzirme mi, Biberon mu, İkisi Birlikte Nasıl Kullanılabilir?

Yeni doğum yapmış olan annelerin bebekleri hakkında en fazla endişe ettiği şey onları düzenli besleyememe durumlarıdır.

Devamını Oku

Anne Sütü Saklama Poşetinde Buzlukta Bekletilen Süt Nasıl Çözdürülmeli ve Kullanılmalı?

Bebeğinizin sağlıklı büyümesi için tercih edilmesi gereken ilk besin, şüphesiz anne sütü olmalıdır. Ancak, özellikle çalışan anneler başta olmak üzere, birçok anne belli bir dönemden sonra bebeklerini düzenli emzirememe problemiyle karşılaşır.

Devamını Oku

Anne Sütü Saklama Poşeti Tekrar Kullanılabilir mi?

Bebeklerin anne sütüyle beslenmesi hem kendileri hem de anneler için çok önemlidir. Özellikle de yenidoğan bebekler için anne sütünün kıymeti çok fazla olur. Bebeğini düzenli bir şekilde emziren bir anne, sütünün boşa gitmesine asla razı olmaz.

Devamını Oku

Bebeğin Emzirme Esnasında Meme Ucunu Isırması Nasıl Engellenir?

Bebeğin emerken, annesinin meme ucunu ısırması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bebeğin çok da farkında olmadan yaptığı, annenin canını yakan bu eylemin temel sebebi, bebeğin dişlerinin çıkmasıdır.

Devamını Oku

En İdeal Emzirme Pozisyonu Hangisidir?

Bebeğin doğru pozisyonda emzirilmesi hem annenin rahatı ve sağlığı hem bebek gelişimi için anahtar bir role sahiptir. Anne ve bebek için ideal bebek emzirme pozisyonunun belirlenmesi ise ancak tecrübeyle mümkün olmaktadır.

Devamını Oku

Göğüs Enfeksiyonu Olan Anne Bebeğini Emzirebilir mi?

Emziren kadınların en büyük korkularından biri göğüs enfeksiyonudur. Böyle durumlarda, anne bebeğini emzirmek istese dahi, enfeksiyondan dolayı bebek emzirme mümkün olmayabilir.

Devamını Oku

Göğüs pedi ne işe yarar?

Sütünüzü gururla bebeğinize veriyorsunuz. Anne sütünün sağladığı ve ikamesi mümkün olmayan faydaların farkındasınız.

Devamını Oku

Göğüs Pedi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Emziren annelerin en büyük sıkıntılarından biri de göğüsten sızan anne sütüdür.

Devamını Oku

Göğüs Pompası Kullanmak Sağlıklı mı?

Bebekler, sindirim sistemlerinin tam gelişmemesi sebebiyle az ama sık bir biçimde anne sütü emerler. Sütün bebek tarafından az tüketimi ise sütün annenin göğüslerinde birikmesine neden olur. Bu durum, anneyi rahatsız eder ve başta mastit olmak üzere bir çok sağlık probleminin oluşmasına sebep olur.

Devamını Oku

Göğüs Ucu Koruyucular Hangi Özellikleri Taşımalı?

Annelerin en büyük korkularından biri bebeklerini gönüllerince emzirememektir. Emziren anne, sütü de olmasına rağmen bazı durumlarda sütünü bebeğe veremez.

Devamını Oku

Göğüs Pedi Nasıl Kullanılır ?

Annelerin bebeklerini emzirme dönemlerinde en fazla sorun yaşadığı şey göğüs tahrişleridir. Meme uçlarında biriken sütler, belli bir dönemden sonra iltihaplanmalara yol açar. Şişme, alerjik reaksiyonlar ve çeşitli yaralara sebebiyet veren bu iltihaplanmaları en aza indirmek için uzmanlar göğüs pedi kullanımını öneriyor.

Devamını Oku

Emzirmede göğüs enfeksiyonlarına karşı nasıl önlem alınır ?

Bebeğiz belli bir döneme kadar tüm ihtiyacını ona sunduğunuz anne sütünden karşılayacak. Siz de üzerine titrediğiniz yavrunuzun bu besinden mahrum kalmaması için elinizden geleni yapacaksınız. Ancak bazı istenmeyen durumlar, bebeğinizin sütünüze erişimini engelleyebilir.

Devamını Oku

Göğüs pompası alırken hangi özelliklere dikkat edilmeli ?

Anne sütü bir bebeğin gelişimi için vazgeçilmezdir. Bunun farkında olan anneler, bu değerli besinin tek damlasının dahi zayi etmemek için çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar. Süt sağma pompası yardımıyla fazla süt sağma, ardından bu iş için özel üretilmiş süt saklama poşeti ile bu sütü 6 aya kadar saklamak mümkündür.

Devamını Oku

Anne Sütü Saklama Poşeti Kullanmak Sağlıklı mı ?

Anne sütü, tek damlasının dahi zayi edilmemesi gereken çok değerli bir besin kaynağıdır. Bebek, doğduğu andan itibaren annesini emerek, bu besini alabilecek fiziksel kapasiteye sahiptir. Bu bakımdan, birçok anne bebeğini emzirerek kolayca besleyebilmektedir.

Devamını Oku

Emzirmeye Ne Zaman Başlanmalıdır ?

Bebek bekleyen anneler, heyecanla yavrularını kucaklarına almayı hayal ederlerken, bilmedikleri birçok soru da zihinlerini kurcalamaktadır. Bu soruların başında ise bebeği emzirmeye ne zaman başlanacağı gelmektedir.

Devamını Oku

Sağılan ve Anne Sütü Saklama Poşetinde Dondurulmadan Muhafaza Edilen Süt Ne Kadar Sürede Tüketilmelidir?

Günümüzde, birçok annenin çalışıyor olması, mesai saatlerinde bebeklerini emzirememelerine neden olmaktadır. Süt sağma yöntemiyle anne sütünü önceden biriktirerek, bebeğinden uzak olduğu zamanlarda bile onun düzenli olarak beslenebilmesini sağlayabilmektedir.

Devamını Oku

Anne Sütü Saklama Kabı Nasıl Kullanılır ?

Anne sütünün tek damlası dahi ziyan edilemeyecek kadar değerli. Günümüzün bilinçli anneleri, anne sütünün bu değerinin farkında oldukları için fazla sütlerini çeşitli yöntemlerle saklıyorlar.

Devamını Oku

Anne Sütü Saklama Koşulları Nelerdir?

Bebek gelişimi için vazgeçilmez bir öneme sahip olan anne sütü, doğru koşullar sağlandığında uzun süreli saklanabilen bir besindir. Bunu sağlamak üzere dizayn edilmiş ve özel koşullarda üretilmiş, süt saklama poşeti ve süt kabı ile süt sağma pompası annenin en büyük yardımcıları olmaktadır.

Devamını Oku

Anne Sütünün Faydaları Nelerdir ?

Bebeğin doğumuyla birlikte anneden salgılanmaya başlayan anne sütü, D vitamini hariç bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayan çok değerli bir besin kaynağı. Bu sebeple, emzirme bebeğin gelişiminde önemli bir rol oynuyor.

Devamını Oku

Emzirirken Gıda Tüketmek Zararlı mıdır ?

Bebek emzirme anneler için başlı başına farklı tecrübelerle dolu bir süreç. Her annenin de bu süreçte yaşadıkları farklı olabiliyor. Ancak, anne sütünü bebeğe ulaştırmanın en hızlı ve sağlıklı yolu olan bebek emzirmenin genel kaideleri tüm anneler için geçerli. Buna karşın, bazı kulaktan dolma bilgiler anneleri yanlış yönlendirebiliyor.

Devamını Oku

Göğüs Koruyucu ile Emzirmek Sağlıklı mı ?

Emzirme dönemleri anneler için hem fiziksel hem psikolojik açıdan oldukça hassas zamanlar. Anne, bebeğinin en iyi besin olan anne sütünü alabilmesi için bir yandan onu sürekli emzirmek isterken bir yandan da göğüs ucu çatlakları, sistit sistit ve enfeksiyon benzeri birçok farklı sorunla baş etmeye çalışıyor.

Devamını Oku

Göğüs Pedi Hijyenik mi ?

Emziren annelerin işlerini kolaylaştırmak için tasarlanan birçok yardımcı ürün bulunmaktadır. Örneğin, emzirme kıyafetleri sayesinde özellikle ev dışında bebek emzirmek anne için bir çile olmaktan çıkmaktadır. Bunun yanı sıra, göğüs pedi de süt sızıntısı sorunu yaşayan annelerin en büyük yardımcısı olmaktadır.

Devamını Oku

Göğüs Pompası Kullanmak Sütü Azaltır mı ?

Anne sütünü sağarak saklama yöntemi son yıllarda anneler tarafından sıklıkla başvurulan yöntemlerden biridir. Özellikle, emziren anne çalışıyorsa, sütünü sağarak saklamak yöntemiyle bebeğinin yanında olamadığı zamanlarda da bebeğin anne sütünden mahrum kalmasını önlemektedir.

Devamını Oku

Göğüs Pedi Kullanmak Sağlıklı mı ?

Hamilelikle birlikte annenin fizyolojisinde önemli değişimler meydana gelmeye başlar. Bu değişim çerçevesinde, annenin ihtiyaçları da farklılaşmaktadır. Günlük yaşantınızda kullanmayı aklınızın ucundan dahi geçirmediğiniz birçok ürün, hamilelik ve sonrasında en büyük yardımcınız haline gelir. Bu ürünlerden biri de göğüs pedidir.

Devamını Oku

Göğüs Pedi Ne Zaman Kullanılmalı ?

Hamilelik, doğum ve sonrası annenin fiziki olarak büyük değişimler yaşadığı dönemlerdir. Anne bu dönemlerde, günlük hayatında hiç ihtiyaç duymadığı birçok farklı ürünü kullanmak durumunda kalabilir. Göğüs pedi de annenin emzirme döneminde kullandığı, önemli bir yardımcı üründür.

Devamını Oku

Hangi Malzemeden Yapılmış Anne Sütü Saklama Kabı Kullanılmalıdır ?

Anne sütü değerli olduğu kadar hassas bir besin kaynağıdır. Anne sütü saklanacaksa, sütün bu hassas yapısı göz önüne alınmalıdır. Saklama işi için üretilmiş özel ürünleri kullanarak bu süreci daha rahat yönetebilirsiniz.

Devamını Oku

Ne Kadar Süre Göğüs Pedi Kullanılmalı ?

Annelerin bebeklerini emzirme süreleri annenin sütten kesilmesi, bebeğin emmeyi bırakması birbirinden bağımsız birçok faktöre bağlıdır. Kimi durumlarda annenin göğsünde süt olmasına rağmen bebek anneyi emmek istemezken, bazen de tam tersi durumlar yaşanabilmektedir.

Devamını Oku

Süt Pompası Tirle Nasıl Kullanılır ?

Anne sütü bir yandan bebeğin temel besin kaynağı olurken, öte yandan anne ile bebek arasındaki bağın güçlenmesini sağlayan önemli bir unsur olarak öne çıkıyor. Bu nedenle, anneler bebeklerinin anne sütüyle beslenmesine büyük önem veriyorlar.

Devamını Oku

Süt Sağma Pompası Nasıl Kullanılır ?

Bebek gelişimi ve bebeğin sağlıklı beslenmesinde anne sütü büyük önem taşır. Özellikle doğumdan itibaren en az bir sene boyunca anne sütüyle beslenen bebeklerin çok daha sağlıklı olduğu gözlenir. Ancak genellikle çalışan annelerin bebeğini emzirme evreleri biraz sıkıntıya girebilir.

Devamını Oku

Bebeğin Doğru Şekilde Emdiği Nasıl Anlaşılır ?

Bebek gelişiminin en önemli besin kaynağı anne sütü. Emzirme sayesinde anne ile bebek arasında çok özel bir bağ kurulurken, bebeğin ihtiyacı olan besin maddeleri de sağlanmış oluyor. Böyle önemli bir eylemin, en doğru şekilde yapılması gerekiyor. Peki, anne bebeğini doğru şekilde emzirdiğini nasıl anlıyor?

Devamını Oku

İlk Emzirmeyle Anne Göğsünde Meydana Gelen Ağrı ve Yaralanma Nasıl Giderilir?

Anne, bebeğini kucağına alıp onu ilk kez emzirerek beslediğinde 9 ay boyunca yaşadığı tüm sıkıntılar bir anda yok oluyor. Emzirme sayesinde anne ile bebek arasında hiç kopmayan bir bağ oluşurken, anne sütü de bebek gelişimine çok büyük bir katkı sağlıyor

Devamını Oku

Küçük Göğüslü Kadınların Sütü Bebek İçin Yeterli Olur mu ?

Bebek sahibi olmak birçok sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Anne, hayatı boyunca tatmadığı birçok duyguyu yaşarken, hiç almadığı sorumlulukların da altına giriyor. Bu sorumlulukların başında bebeğin doğru bir şekilde gelişerek büyümesi geliyor. Bebek gelişimi konusunda annenin en büyük yardımcısı şüphesiz anne sütü.

Devamını Oku

Yenidoğan Bebekler Sarılığa Karşı Ne Sıklıkla Emzirilmelidir ?

Yenidoğan bebek, gözlerini açtığı dünyaya alışmaya çalışırken vücudu farkı tepkiler gösterebiliyor. Bu tür tepkilerden biri de yenidoğan sarılığı. Bebeklerin yarısından fazlasının tecrübe ettiği bu rahatsız, bilinen sarılık hastalığından farklı olup çoğunlukla sarılık tedavisi gerektirmeyen ve kendiliğinden geçen bir rahatsızlık olarak dikkat çekiyor.

Devamını Oku

İlk Emzirme Deneyiminde Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Bebek beslenmesinin en temel besin kaynağı anne sütü. Bebeğin doğduktan sonra en az 6 aylık olana kadar anne sütüyle beslenmesi büyün önem taşıyor. Bu nedenle, bebeğini ilk kez kucağına alan annenin yaptığı ilk işlerden biri de bebeğini emzirme suretiyle beslemek oluyor.

Devamını Oku

Yenidoğan Bebeklerde Gece ve Gündüz Emzirme Sıklığı Nasıl Olmalıdır ?

Bebek gelişiminin en önemli besin kaynağı anne sütü. Bebeğin, anne kucağında tanıştığı anne sütünün sağladığı faydalar hala keşfediliyor. Anne sütüyle büyüyen bebeklerin gelişimleri, bu değerli besinden mahrum kalan akranlarına göre oldukça ileri seviyede gerçekleşiyor. Bu nedenle, emzirme bebek büyüten annelerin öncelikli konularının başında geliyor.

Devamını Oku

Yenidoğan Bebeklerde Sarılık Neden Olur ?

Bebek gözlerini dünyaya açtıktan sonra geçen ilk bir ay bebek gelişimi için oldukça hayati bir süreç. Bu sebeple de yenidoğan bebek gelişimine büyük önem verilmesi gerekiyor. Söz konusu dönemde bebek birçok hastalığa da açık oluyor.

Devamını Oku

Bebeği doğru pozisyonda emzirdiğimi nasıl anlarım?

Bebeklerimizi kucağımıza aldığımız andan itibaren doğru pozisyonda ve aktif emzirmek çok önemlidir. İlk 10-12 gün meme ucu hassasiyeti olabilir. Ama bu dönemden sonra meme ucunuzda sıkıntı varsa emzirme pozisyonlarını kontrol etmelisiniz!

Devamını Oku

Anne sütünün devamlılığı için ne yapmalıyım?

Anne sütünün devamlığı için yapılması gereken en önemli konu; bebeği bol bol ve her istediğinde emzirmektir. Emzirirken doğru ve aktif olarak bebeğin emdiğini kontrol etmek gerekir. Memenize ne kadar ileti giderse anne sütü o kadar çok olur.

Devamını Oku

Anne veya bebek hastalandığında emzirme nasıl olmalı?

Emziren bir anne olarak bazen bebeğiniz veya siz hastalanabilirsiniz. Bu durumda bebeğinizi emzirmeye devam etmeniz gerekip gerekmediği konusunda endişeleriniz olabilir.

Devamını Oku

Doğum sonrası annede fiziksel değişiklikler

Doğumdan sonra hamile kalmadan önceki kilonuza hızlıca dönmeyi hayal edebilirsiniz. Bu konuda acele etmemenizi tavsiye ederiz. Önemli olan doğum sonrasındaki sürecin hem sizin hem de bebeğiniz için sağlıklı geçmesi olacaktır.

Devamını Oku

Yenidoğan Bebek Hangi Sıklıkta Emzirilmeli?

Emzirmede temel hedef; bebeğinizi her istediğinde sık sık ve bol bol emzirmektir. Bebekler bu konuda bizim rehberimiz olacaktır. Ama bazı noktaları bilmek önemli.

Devamını Oku

Yeni Doğan Bebek Kaç Dakika Emer?

Esasında emzirmede saatler ve süreler önemli değildir. Bebeğin genel ritmine uyum sağlamak daha önemlidir. Ama yine de birkaç noktayı bilmek anneleri rahatlatacaktır.

Devamını Oku

Anneler için anne sütünün faydaları?

Emzirmenin annenin meme ve yumurtalık kanseri, kalp hastalığı ve şeker hastalığı riskini azalttığı bilinmektedir. Ayrıca günde ortalama ekstra 600 kalori yakmasını da sağlar.

Devamını Oku
    Yukarı