Türkçe (TR) Map Icon

Emzik Kullanımı

Emzik Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğiniz huysuzlandığında, ağladığında ya da uykusu geldiğinde, yanı başınızda duran bir emzik, kurtarıcınız olabilir. Emme refleksinin giderilmesiyle rahatlayan bebeğiniz, sanki sihirli bir değnek dokunmuş gibi birden bire sakinleşiverir.

Devamını Oku

Yenidoğan Biberon Emziği Nasıl Olmalı?

Yeni doğum yapmış annelerin bebeklerinin gelişimi esnasında en fazla dikkat edeceği iki husus vardır. Bunlardan ilki anne sütü ile beslenmedir.

Devamını Oku

Emzik Kullanımı Bebek için Zararlı mıdır?

Bebeklerin emzik kullanımı birçok açıdan faydalı olduğu gibi dikkat edilmesi gereken unsuları da beraberinde getirir.

Devamını Oku

Emzik Ne Zaman Verilmeli?

Annelerin yaşadıkları en büyük ikilemlerden biri de bebeklerine emzik verip vermeme konusunda kararsız kalmalarıdır.

Devamını Oku

Emzik Hangi Yaşta Bıraktırılmalı?

Bebek emzikleri, bebeklerin huzursuzlandığı ya da uykuya dalmakta zorlandığı dönemlerde annelere büyük kolaylık sağlamaktadırlar. Her bebeğin ihtiyacı ve zevkine hitap edecek, çok farklı emzik modelleri bulunmaktadır.

Devamını Oku

Emzik Askısı Tercihi Neye Göre Yapılmalıdır?

Çok mutlusunuz, çünkü tek tek incelediğiniz tüm emzik modelleri içinde bebeğinize en uygun emziği buldunuz. Peki, sürekli kaybolma ya da bir şekilde yere düşerek kirlenme potansiyeline sahip bebek emziklerini nasıl koruyacaksınız? Sorunuzun cevabı, emziğinize uyumlu bir emzik askısı bulmaktan geçiyor.

Devamını Oku

Hangi Malzemeden Yapılan Emzikler Sağlıklıdır?

Doğumdan önce, bebeğinizin en çok kullanacağı ürünün ne olacağının mutlaka düşünmüş ve bir çoğunuz bu soruya emzik cevabını vermişsinizdir.

Devamını Oku

Kiraz Uçlu Emziklerin Özellikleri Nelerdir?

Emzik seçimi konusunda kafanız mı karışık? Onlarca model arasında hangi emziğin bebeğiniz için uygun olduğuna bir türlü karar veremiyor musunuz?

Devamını Oku

Yuvarlak Emzik Ucunun Özellikleri nelerdir ?

Annelerin kafa karışıklığı yaşadığı bebek ürünlerinden biri de hiç şüphesiz bebek emzikleridir. Bebeklerin yaşlarına, emme alışkanlıklarına ve özel ihtiyaçlarına göre, birbirinden farklı emzik modelleri bulunmaktadır.

Devamını Oku

Hangi Tür Emzik Askıları Kullanılmalıdır ?

Bebeklerin emme refleksleri anne karnında gelişmeye başlar. Annesini emen bebek, bir yandan beslenme ihtiyacını karşılarken, bir yandan da emme refleksini doyurur. Ancak, bazı durumlarda bebeğin annesini emmesi yetmez ve anneler bebeklerinin emme ihtiyacını karşılaması için emzik kullanırlar.

Devamını Oku

Emzik kullanımı bebeklerde ortodontik rahatsızlıklara neden olur mu ?

Bebeklerin emzik kullanımı birçok açıdan faydalı olduğu gibi dikkat edilmesi gereken unsuları da beraberinde getirir. Çünkü bebek ürünleri arasında baş köşede olan emzikler, bebeklerin emme içgüdülerini tatmin ederek onlara güven hissi vermektedir.

Devamını Oku

Hangi Biberon Emziği Anne Göğsü Gibi ?

Bebeği biberonla ek besin almaya başlayacak anne, hassas bir sürece girdiğinin farkındadır. Bebek, biberonla beslenmeyi reddedebileceği gibi tamamen biberona alışarak anneyi emmeyi de bırakabilir. Bu nedenle, bebeğin biberona alıştırılma sürecinin doğru bir biçimde yönetilmesi önemlidir.

Devamını Oku

Bebeklere Emzik Verilmeli midir?

Bebeklerin emzik kullanıp kullanmamaları gerektiğine ilişkin tartışma uzun yıllar sürdü. Ancak, hem gelişen teknoloji sayesinde bebek fizyolojisine uygun emziklerin tasarlanabilmesi hem de annelerin bilinç düzeyinin yükselmesiyle birlikte emzik zararı tartışılan bir bebek ürünü olmaktan çıkarak, annelerin önemli bir yardımcısı haline geldi.

Devamını Oku

Anne Göğsüne En Yakın Emzik Hangisidir?

Bebekler tahmin ettiğinizden de seçicidirler. Henüz birçok fiziki özelliği gelişmemesine karşın bir bebek özellikle tat alma konusunda anneyi şaşırtacak bir hassasiyete sahiptir. Biberon, emzik gibi yardımcı ürünler alınırken, bebeğin sahip olduğu bu hassasiyetler göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece bebek, kullanılan ürüne daha rahat ve hızlı adapte olabilmektedir.

Devamını Oku

Damaklı Uçlu Emziklerin Özellikleri Nelerdir ?

Gelişen teknoloji ile birlikte bebek ürünleri yelpazesi çeşitlenmektedir. Bebeklerin her türlü ihtiyacına yönelik doğru ürünü bulmak eskiye nazaran artık oldukça kolaydır. Yapısı itibarıyla bebek emzikleri çok basit görünse dahi, farklı emzik modelleri tasarlanmakta ve üretilmektedir.

Devamını Oku

Emzik Askısı Nasıl Kullanılır ?

Emzikler çoğu zaman annelerin yardımcısı olmaktadır. Bir nedenden dolayı huzursuzlanan bebek, emziği aldığında, sihirli bir değnek dokunmuşçasına rahatlayabilmektedir. Ancak etkisi büyük fakat boyutu küçük bir bebek ürünü olan emzikler, sıklıkla kaybolabilmektedirler.

Devamını Oku

Emzik Nasıl Bıraktırılır ?

Bebeğin emzik kullanım dönemlerine ilişkin kesin çizgiler bulunmamaktadır. Ancak uzmanlar tarafından önerilen, bebeğin 2 ila 3 yaşından sonra emzik kullanımını bırakması yönündedir.

Devamını Oku

Emzikler Hangi Sıklıkla Değiştirilmelidir ?

Emzik, bilinçli bir şekilde kullanıldığı takdirde, bebeğe önemli yararlar sağlayan, basit ancak kullanışlı bir bebek ürünüdür. Doğru emzik kullanımı ile hem bebeğinizin emme içgüdüsünü doyurmasını sağlarsınız hem de fiziksel ve ruhsal olarak sıkıntısız bir gelişim süresi yakalarsınız.

Devamını Oku

Emzik Saklama Kabı Tercihinde Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bebek dünyaya emme refleksine sahip bir şekilde gelir ve bu ihtiyacının büyük bir kısmını anneyi emerek karşılar. Ancak emme isteği tam olarak giderilmeyen bebek, huysuzlanır ve ağlar. Emzikler, bebeklerin emme reflekslerini doyurmak açısından oldukça kullanışlı ürünlerdir.

Devamını Oku

Emzikler Kullanılmadığı Zamanlarda Nasıl Saklanmalı ?

Emzik, bir bebeğin en sık kullandığı bebek ürünlerinin başında gelir. Bebek sık sık emme ihtiyacını doyurmak için emziğine sarılır ve anne izin verdiği müddetçe emziğini emer. Ancak, bebeğin diş ve damak gelişimini korumak amacıyla emzik kullanımının kontrollü bir şekilde yapılması önemlidir.

Devamını Oku

Yenidoğan Bebeklerde Emzik Kullanımı Nasıl Olmalı ?

Bebeklerin doğal emme içgüdüsünü tatmin eden ve onlara güven veren emzik, birçok annenin yardımcısı konumundadır. Bebeğin doğumundan gelişiminin belirli bir evresini tamamlayana kadar da emzik bu konumu korumaktadır. Bebeğin yaşı, ihtiyacı ve fiziksel özelliklerine göre farklı emzik modelleri üretilmektedir.

Devamını Oku
    Yukarı