Türkçe (TR) Map Icon

Diş Çıkartma

Diş Halkası Tercihinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebekler normal gelişim süreçleri çerçevesinde ilk süt dişlerine 6 aylıktan itibaren sahip olmaya başlarlar. Üç yaşına gelmeden de bir bebeğin tüm süt dişleri tamamlanır. Bu dişler sayesinde, bebeğiniz anne sütü dışında diğer gıda maddeleriyle tanışır ve bambaşka bir dünyaya adım atmaya hazırlanır.

Devamını Oku

Diş Çıkaran Bebeklerde Oyuncak Tercihi Nasıl Olmalıdır ?

Bebeklerin gelişim süreçlerinden diş çıkarma, bebek kadar anneyi de zorlayan, ancak yeterli bilinç düzeyine sahip olunması halinde beklenenden daha rahat geçen bir aşamadır. Diş çıkaran bebek, annenin daha önce bilmediği bir çok yeni davranış geliştirebilir.

Devamını Oku

Bebeğin Diş Çıkardığı Nasıl Anlaşılır?

Bebeğiniz son günlerde oldukça hırçın mı davranıyor? Salyası normalden fazla mı akıyor? Eline aldığı eşyaları ağzına götürerek her defasında dişlemeye mi çalışıyor? Endişelenmeyin, bebeğiniz çok büyük ihtimal diş çıkartmaya başlıyor.

Devamını Oku

Bebeklerin Dişleri Ne Zaman Çıkmaya Başlar ?

Her bebek farklı bir karaktere ve kendine has fiziksel özelliklere sahiptir. Bebeğin genetik kodları onun gelişiminde de belirleyici role sahiptir. Kimi bebekler hızlı gelişim gösterirken kimi bebeğin gelişimi daha yavaş tamamlanabilmektedir. Bu durum özellikle diş çıkartma dönemlerinde kendini göstermektedir.

Devamını Oku

Diş Kaşıyıcı Kullanmak Sağlıklı mıdır ?

Bebekler diş çıkarırken birçok anne, bebeğinin rahatlaması için diş kaşıyıcılar kullanmayı tercih etmektedirler. Bebeğin ısırarak, kaşınan damağına masaj yapmak için kullanacağı diş kaşıma halkalarının yanı sıra diş kaşıma oyuncakları da bulunmaktadır.

Devamını Oku

En İdeal Diş Kaşıyıcı Hangisi ?

Bebekler, 6. aylarından itibaren diş çıkartmaya başlar ve bu süreç, tüm süt dişlerin tamamlandığı 3 yaşına kadar devam eder. Diş çıkarma dönemleri, genetik özelliklere göre bebekten bebeğe değişse de bu zorlu dönemde çoğu bebeğin yaşadığı sıkıntılar birbirine benzerdir.

Devamını Oku

Isıran Bebek Nasıl Emzirilir?

Bebekler özellikle diş çıkarma ve diş yerlerinin patlaması döneminde anne memesini ısırmaya başlarlar. Bu dönemde dikkatli olmanız ve gösterdiğiniz tepkiler çok önemlidir. Çünkü annenin verdiği tepkiye bağlı olarak bebekler memeden uzaklaşabilir veya sürekli memeyi ısıran bebekler haline gelebilir.

Devamını Oku
    Yukarı