Türkçe (TR) Map Icon

Oyuncak Seçimi

Bebekler için Oyuncak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimleri için oynadığı oyuncakların önemi büyüktür. Bebek oyuncaklarının seçimi özellikle 3 ile 15 aylık bebekler için titiz bir şekilde gerçekleşmelidir.

Devamını Oku

Sulu Diş Halkası Ne İşe Yarar ?

Bebeklerin diş çıkarması zorlu bir süreçtir. Öyle ki diş çıkaran bebek rahatsız olur, huysuzlanır, ateşlenir ve uyku düzeni bozulur. Bu dönem, sadece bebek için değil onun üzerine adeta titreyen anne için de zor geçmektedir.

Devamını Oku

Hangi Tür Oyuncaklardan Kaçınılmalıdır ?

Çocuk gelişiminde en az besin kadar oyuncakların da önemi çok fazla. Onların zeka, refleks ve el becerilerinin gelişmesi için önemli bir yapıya sahip olan oyuncakların alımında titiz seçimler yapmalısınız. Öncelikle çocuklarınız için oyuncak alırken doğal malzemelerden yapılmış olmasına dikkat edilmelidir.

Devamını Oku

0-6 Ay Bebek Oyuncağı Nasıl Olmalıdır ?

Bebeklerin sağlıklı gelişimi için en az beslenme dönemleri kadar oyuncaklarla geçireceği zamanlar da büyük önem taşır. Onların algı, refleks ve dikkatlerinin daha güçlü olmasını sağlayan bebek oyuncakları, gelişim süreçlerinde bünyelerine büyük katkı sağlayacaktır. Ancak her yaş ve dönem için alınacak olan oyuncakların seçiminde titiz davranmak gerekmektedir.

Devamını Oku

Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Çocuk gelişiminde gıda tüketimi kadar oyuncaklarla zaman geçirme evreleri de çok büyük önem taşır. Çocukların el becerisi kazanma, zeka ve reflekslerinin güçlenmesini sağlayan oyuncakların seçimi esnasında da dikkatli olunması gerekir.

Devamını Oku

Oyuncaklar Hangi Malzemeden Üretilmelidir?

Ülkemizde son on sene içerisinde piyasaya sürülmüş olan oyuncakların sağlık açısından büyük tehlike oluşturduğunu söyleyebiliriz. Doğal maddelerden uzak, mikrobu içerisinde hapsetmeye müsait olan bu oyuncaklar, özellikle de 0 - 6 ay grubundaki bebekler için büyük tehlike oluşturmaktadır.

Devamını Oku
    Yukarı