Bebeğe Dair Herşey

Bebeğin Diş Çıkarma Döneminde Emzirme

Çocuğunun diş çıkarma sırasında emziren anneler genellikle bebeğin diş etlerinden gelen inci beyazlarının minik ve sevimli bulacaktır.

Emerken bebeklerin meme ucuna zarar verme ihtimalinin yüksek olduğu dönemdir. Bu süre de bebekler huzursuz olabilir ve rahatlamak için daha fazla memede kalmak isteyebilir. Ya da tam tersi diş etleri şişmiş olabilir ve memeden uzaklaşabilir.

Bebeğin Diş Çıkarma Döneminde Emzirme

Dişi çıkan bebeği emzirmek için 5 İpucu

1. Beslenme öncesi ve sonrası bebeğinize bir şeyler verin. Bu bir diş kaşıyıcı olabilir. Hatta buzdolabında hafifçe soğuta bilirsiniz. Soğuk diş kaşıyıcıları küçük bebeğinizin diş etlerindeki ağrıyı ve kaşıntıyı hafifletmeye yardımcı olabilir.

2. Bebeğinizin diş etlerini emzirmeden önce temiz bir parmakla masaj yapın.

3. Memeleriniz ağrırsa emzirme pozisyonunuzu değiştirin ve doğru emzirme pozisyonu için mutlaka kontrol edin. 

4. Eğer bebeğiniz kucağınızda durmak istemezse göğsünüzü sunmaya devam edin ama onu zorlamamaya çalışmayın. Bu arada, süt miktarınızı korumak için mutlaka süt pompası ile sağın. Bebeğiniz hiç emmek istemezse kadehle / fincanla sütü vermeyi deneyebilirsiniz. 

5. Bebeğinizin doktoruyla görüşün. Bazı diş jelleri kaşınma ve şişmelere iyi gelebilir. Doktorunuz diş jellerinden reçete edebilir.

Daha Fazla Kaynak